کد خبر 261172

هفته سرنوشت‌ساز لیگ قهرمانان آسیا برای ایران

هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در حالی از فردا (دوشنبه) آغاز می شود که سه نماینده ایران از شانس بالایی برای صعود برخوردار هستند.

در فصل جدید لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا، 32 تیم در 8 گروه حضور دارند که به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا در نهایت 16 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پرسپولیس، استقلال، ذوب آهن و تراکتورسازی 4 نماینده ایران در فصل جاری لیگ قهرمانان هستند و به غیر از تراکتورسازی که عملکرد بسیار ضعیفی را از خود برجای گذاشته است، سه تیم دیگر از شانس بالایی برای صعود به مرحله حذفی برخوردارند.

فردا (دوشنبه) شاگردان «برانکو ایوانکوویچ» در تیم پرسپولیس که با قبول شکست مقابل سایپا باز هم نتوانستند قهرمانی خود در لیگ برتر را قطعی کنند، در تاشکند به میهمانی نسف قارشی ازبکستان می روند.

پرسپولیس در بازی رفت و به راحتی با 3 گل نماینده ازبکستان را شکست داد و می تواند با برتری در بازی فردا شب، صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کند و همچنان در تقابل با السد قطر برای صدرنشینی باشد.

با این حال کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس به خوبی می دانند که نسف قارشی در دیدارهای خانگی عملکرد فوق العاده ای دارد و کار را برای رقیبان سخت می کند. این دیدار از گروه سوم برگزار می شود.

در همین روز، استقلال تهران دیگر نماینده ایران از ساعت 20 در ورزشگاه آزادی و در دیداری حساس از الریان قطر پذیرایی خواهد کرد.

هم اکنون هر دو تیم 6 امتیازی هستند و رقابت سختی در جدول گروه چهارم دارند و شاگردان «وینفرد شفر» می توانند با استفاده از شرایط میزبانی و کسب 3 امتیاز، از سخت ترین گروه لیگ قهرمانان آسیا به مرحله بعدی راه یابند.

روز سه شنبه و از گروه نخست، تراکتورسازی که از 4 بازی قبلی تنها 2 امتیاز اندوخته دارد و عملکرد بسیار ضعیفی را از خود برجای گذاشته، به میهمانی الاهلی می رود.

تراکتورسازی برای اینکه شانس اندک خود را برای صعود حفظ کند باید برابر الاهلی به برتری دست یابد.

در گروه دوم، شاگردان «امیر قلعه نویی» در تیم ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر اصفهان از تیم قدرتمند الدحیل قطر پذیرایی می کند.

الدحیل قطر با کسب 4 پیروزی متوالی به عنوان نخستین تیم صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرده است و ذوب آهن می تواند با برتری در دیدار خانگی فردا، جشن صعود برپا کند.

**برنامه دیدارها به این شرح است:

*گروه A/ سه شنبه 14 فروردین

الغرافه (قطر) - الجزیره (امارات) / ساعت 20

الاهلی (عربستان) - تراکتورسازی (تبریز) / ساعت 20:50

جدول رده بندی:

1-الاهلی با 8 امتیاز

2-الجزیره با 5 امتیاز

3-الغرافه با 5 امتیاز

4-تراکتورسازی با 2 امتیاز

*گروه B / سه شنبه 14 فروردین

ذوب آهن (ایران) - الدحیل (قطر) / ساعت 18:45

الوحده (امارات) - لوکوموتیو( ازبکستان) / ساعت 19:40

جدول رده بندی:

1-الدحیل با 12 امتیاز

2-ذوب آهن با 6 امتیاز

3-لوکوموتیو با 3 امتیاز

4-الوحده با 3 امتیاز

*گروه C / دوشنبه 13 فروردین

نسف قارشی (ازبکستان) - پرسپولیس (ایران) / ساعت 19

السد (قطر) - الوصل (امارات) / ساعت 20:30

جدول رده بندی:

1-السد با 9 امتیاز

2-پرسپولیس با 9 امتیاز

3-نسف قارشی با 6 امتیاز

4-الوصل بدون امتیاز

*گروه D / دوشنبه 13 فروردین

العین (امارات) - الهلال (عربستان) / ساعت 20

استقلال (ایران) - الریان (قطر) / ساعت 20

جدول رده بندی:

1-استقلال با 6 امتیاز

2-الریان با 6 امتیاز

3-العین با 4 امتیاز

4-الهلال با 2 امتیاز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر