کد خبر 214808

آمریکا، قهرمان کشتی آزاد جهان شد

عملکرد ناامیدکننده آزادکاران ایران در رقابت‌های جهانی پاریس باعث شد تا تیم ملی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ آمریکا غایب باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس ،  رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان با حضور 56 کشور، روزهای 3 و 4 شهریورماه در پاریس با کسب یک مدال طلا برای ایران به پایان رسید.در دو روز برگزاری این رقابت‌ها تیم ملی ایران تنها با یک مدال طلای یزدانی و در نهایت کسب 16 امتیاز رده دور از انتظار و ناامیدکننده نهم را بدست آورد.

کسب این رده توسط آزادکاران ایران باعث شد تا تیم ملی کشتی ایران عملا رقابت‌های جهانی 2018 در آمریکا را از دست بدهد.این اتفاق در شرایطی رخ داد که 8 کشور برتر جهان می‌توانستند در این رقابت‌ها حاضر شوند و با این نتایج ایران غایب بزرگ این مسابقات خواهد بود و اتفاقی ناگوار و بی‌سابقه برای ایران رخ داده است. در پایان این رقابت‌ها تیم های آمریکا، روسیه و گرجستان عنوان های اول تا سوم را از آن خود کردند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری در اور اول مقابل زهیر ال اوراکی از فرانسه با نتیجه 6 بر یک به پیروزی رسید وی در دور بعد مقابل توماس گیلمان از آمریکا با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال اطری راهی گروه بازنده ها شد. وی در این گروه مقابل آندری یاتسنکو از اوکراین با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت و سیزدهم شد.

در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور در دور اول هان سونگ کیم نایب قهرمان سال 2017 آسیا از کره شمالی را در یک کشتی سخت با نتیجه 5 بر 3 شکست داد وی در دور بعد مقابل یولیس بونه رودریگوئز دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک از کوبا با نتیجه 7 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر کوبایی مقابل حاجی علی اف قهرمان جهان از آذربایجان، احسان پور از دور رقابت ها کنار رفت و چهاردهم شد.

در وزن 65 کیلوگرم  میثم نصیری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر عبدالرحمن ابراهیم از قطر را شکست داد وی در دور بعد در یک کشتی نزدیک مقابل آلان گوگایف دارنده مدال نقره جهان از روسیه با نتیجه 6 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست گوگایف در دورهای بعدی، نصیری از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

 در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ایلمان مختاراف از فرانسه را شکست داد وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد آدریان مویزه از رومانی گذشت اما در دور سوم مقابل یوهی فوجی نامی از ژاپن با نتیجه 7 بر 6 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مراحل بعدی، حسین خانی حذف و هشتم شد.

 در وزن 74 کیلوگرم پیمان یاراحمدی در دور اول مقابل زلیم خان خادجیف از فرانسه با نتیجه 8 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا، یاراحمدی از دور رقابت ها کنار رفت و بیست و دوم شد.

در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور بعد عظمت دولت بیکوف نایب قهرمان آسیا از قزاقستان را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد وی در دور سوم مقابل پیتر یانولوف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از مولداوی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. یزدانی در دور بعد مقابل الکساندر گوستیف نایب قهرمان اروپا از آذربایجان با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال مقابل ولادیسلاو والیف از روسیه با نتیجه 4 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. یزدانی در این دیدار بوریس ماکویف از اسلواکی را در یک تایم و با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 97 کیلوگرم امیر محمدی در دور اول الکساندر هوشتین دارنده مدال برنز اروپا از بلاروس را با نتیجه 8 بر 6 شکست داد وی در دور بعد مقابل ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 10 بر 4 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دورهای بعد، محمدی حذف و دوازدهم شد.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور اول مقابل داوید مودزمانشویلی (گرجستانی الاصل) نایب قهرمان المپیک 2012  و برنز جهان از ازبکستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید وی در دور بعد در یک کشتی زیبا با نتیجه 6 بر 2 آلن زاسایف نایب قهرمان جهان از اوکراین را شکست داد. وی در دور سوم مقابل نیکولاس گویازدوفسکی از آمریکا در یک کشتی نزدیک با نتیجه 5 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر آمریکایی در مرحله نیمه نهایی مقابل طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه، محبی از دور رقابت ها کنار رفت و نهم شد.

همچنین رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- یوکی تاکاهاشی (ژاپن) 2- توماس گیلمان (آمریکا) 3- آندری یاتسنکو (اوکراین) و بخبایار اردنبات (مغولستان) 5- هاک جین جونگ (کره شمالی) و ولادمیر دوبوف (بلغارستان) ... 13- رضا اطری (ایران)

61 کیلوگرم: 1- حاجی علی اف (آذربایجان) 2- گادجی مراد رشیداف (روسیه) 3- ولادمیر خینچیگاشویلی (گرجستان) و یولیس بونه رودریگوئز (کوبا) 5- چنگیز اردوغان (ترکیه) و رینیا ناکامورا (ژاپن) ... 14- بهنام احسان پور (ایران)

65 کیلوگرم: 1- زورابی یاکوبیشولی (گرجستان) 2- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) 3- آلان گوگایف (روسیه) و الخاندرو والدس توبیر (کوبا) 5- مصطفی کایا (ترکیه9 و عظمت نوریکایف (بلاروس) ... 10- میثم نصیری (ایران)

70 کیلوگرم: 1- فرانک چامیزو (ایتالیا) 2- جیمز گرین (آمریکا) 3- یوهی فوجینامی (ژاپن) و آکژوراک تاناتاروف (قزاقستان) 5- زورابی اربوتسوناشویلی (گرجستان) و یاکوب گور (ترکیه) ... 8- مصطفی حسین خانی (ایران)

74 کیلوگرم: 1- جردن باروز (آمریکا) 2- ختیگ سابولوف (روسیه) 3- سنور دمیرتاش (ترکیه) و علی شعبان اف (بلاروس) 5- بکزاد عبدالرحمن اف (ازبکستان) و جبرئیل حسن اف (آذربایجان)

86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- بوریس ماکوئف (اسلواکی) 3- ولادیسلاو والیف (روسیه) و جی دن کاکس (آمریکا) 5- الکساندر گوستیف (آذربایجان) و میهایل گانف (بلغارستان) ... 22- پیمان یاراحمدی (ایران)

97 کیلوگرم: 1- کایل اسنایدر (آمریکا) 2- عبدالرشید سعداله یف (روسیه) 3- اصلان بک آلبروف (آذربایجان) و گئورگی کتویف (ارمنستان) 5- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) و مامد ابراگیموف (قزاقستان) ... 12- امیر محمدی (ایران)

125 کیلوگرم: 1- گنو پتریاشویلی (گرجستان)  2- طاها آکگول (ترکیه) 3- نیکولاس گویازدوفسکی (آمریکا) و لوان بریانیدزه (ارمنستان) 5- زولبو ناتساگسورن (مغولستان) و آنزور خزریف (روسیه) ... 9- یداله محبی (ایران)

 

***رده بندی تیمی:

1- آمریکا 54 امتیاز

2- روسیه 53 امتیاز

3- گرجستان 40 امتیاز

4- ترکیه 39 امتیاز

5- آذربایجان 32 امتیاز

6- ژاپن 28 امتیاز

7- کوبا 23 امتیاز

8- قزاقستان 18 امتیاز

9- ایران 16 امتیاز

10- ارمنستان 16 امتیاز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر