{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 159088

از نامزدی در جمع برترین‌های جهان، خوشحالم

داور بین‌المللی فوتبال ایران می‌گوید، مشکلی با ستاره‌های فوتبال تابع قانون مانند لیونل مسی ندارد اما بازیکنانی مانند رونالدینیو، نیمار و سوارز همواره معترض‌اند.

علیرضا فغانی درباره نامزد شدن در بخش بهترین داوران فوتبال جهان در سال 2016، اظهار کرد: خیلی خوشحالم. من با چهار داور دیگری که در این بخش نامزد شده‌اند، در کلاس دواری فیفا حضور داشتم. این داوران هم در جام جهانی قضاوت کردند. هر چند من در سال 2014 هم نامزد عنوان بهترین داور جهان بودم که در آن سال، نیکولا ریتزولی ایتالیایی این جایزه را کسب کرد و در سال 2015 هم روشن ایرماتوف این جایزه را از آن خود کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، او ادامه داد: برای این بخش معمولا داورانی نامزد می‌شوند که در مسابقات قاره‌ای خودشان قضاوت کرده‌اند اما من در این سال فینال المپیک را قضاوت کردم و به عنوان نامزد این بخش انتخاب شدم. هر کس هم در این بخش برنده شود خوشحال می‌شوم.

داور بین المللی فوتبال ایران گفت: در سال 2012 و 2013 در مسابقات جام باشگاه‌های جهان ذخیره بودم اما از سال گذشته به عنوان داور در این مسابقات شرکت داشتم. از سال 2014 هم در این مسابقات قضاوت می‌کنم. هر سال یک داور آسیایی برای مراسم برترین داور جهان نامزد شده است.

فغانی درباره قضاوت در مسابقات بین‌المللی به همراه حسن کامرانی‌فر، رییس فعلی دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: کامرانی‌فر قبلا همکار من بود و الان هم در کمیته داوران کار می‌کند. یک خسته نباشید به هم به آقای عنایت، رییس سابق این دپارتمان می‌گویم.

او در واکنش به اینکه گفته می‌شود رابطه خوبی با ستارگان فوتبال جهان ندارد چرا که قبلا رونالدینیو را در مسابقات جام باشگاه‌های جهان اخراج کرده و حتی در ایران هم گفته می‌شد با فرهاد مجیدی رابطه خوبی نداشته است، گفت: در چند بازی قبل که قضاوت آن را بر عهده داشته‌ام، متوجه شدم مسی از داور و قانون تابعیت می‌کند اما بعضی بازیکنان مانند نیمار و سوارز همواره معترض هستند. هر کسی که از قانون عبور کند با او برخورد می‌کنم. آقای رونالدینیو هم خطای بد کرد و اخراج شد. فرهاد مجیدی هم در این اواخر با من دوست بود و از فوتبال خداحافظی کرد.

فغانی درباره فاکتور غذای داورانی که یکی از باشگاه‌ها به کمیته داوران ارائه کرده اظهار کرد: داوران معمولا برای بازی‌هایی که دو یا سه بعد از ظهر است اصلا ناهار نمی‌خورند. معتقدم عنوان کردن این مسائل در رسانه چندان خوب نیست.

داور بین‌المللی فوتبال ایران که با برنامه تلویزیونی ورزش و مردم سخن می‌گفت، در پاسخ به این سوال که آیا قضاوت فینال جام جهانی برای او رویا و آرزو است، گفت: این موضوع برای همه رویاست و برای من هم بوده است اما می‌توان با کار و تلاش به این آرزو برسیم. باید متذکر شوم که هیچ چیز برای ما قطعی نیست و باید تلاشمان را بکنیم و به عنوان گروه داوری اول در جام جهانی معرفی شویم.

او در پایان گفت: از همه مربیان لیگ برتری آقای قلعه‌نویی، دایی، مایلی کهن و ... که در همه مسابقات به ما کمک کردند تشکر کنم. تقاضا دارم که دوستان مقداری سعه‌صدر داشته باشند تا دواران جوان هم بتوانند به راحتی قضاوت کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری