با موسیقی مغز خود را جوان نگه دارید

اگر می خواهید بدن خود را قوی کنید، به باشگاه بروید. اما اگر می خواهید مغز خود را تقویت کنید، گوش دادن به موسیقی یکی از راهکارهای پیش روی شماست.

با موسیقی مغز خود را جوان نگه دارید

به گزارش اقتصادآنلاین، چیزهای کمی وجود دارد که مغز را مانند موسیقی تحریک کند. اگر می خواهید مغز خود را در طول فرآیند پیری هوشیار نگه دارید، گوش دادن به موسیقی راهکاری عالی است.

تحقیقات نشان داده که گوش دادن به موسیقی می تواند اضطراب، فشار خون و درد را کاهش دهد و همچنین کیفیت خواب، خلق و خوی، هوشیاری ذهنی و حافظه را بهبود بخشد.

محققان دانشگاه جانز هاپکینز از ده ها نوازنده جاز و رپر خواستند در حالی که در داخل یک دستگاه fMRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی) دراز کشیده اند، به موسیقی گوش دهند تا ببینند که کدام نواحی از مغزشان روشن می شود.

موسیقی مانند ریاضی برای مغز است. این موضوع را با توجه به روابط بین یک نت و دیگری و تلاش مغز برای درک این رابطه می توان فهمید. ممکن است از آن آگاه نباشید، اما مغز شما باید محاسبات زیادی انجام دهد تا آن را بفهمد.

توصیه: یک ساز موسیقی یاد بگیرید

هنگامی که ۱۳ سالمند در کلاس های پیانو شرکت کردند، توجه، حافظه، توانایی های حل مسئله، خلق و خوی و کیفیت زندگی آنها بهبود یافت. لازم نیست حرفه ای شوید، فقط چند درس بخوانید.

یک ساز موسیقی یاد بگیرید

تقویت مغز با گوش دادن روزانه به موسیقی

برای فهمیدن قدرت موسیقی نیاز نیست که صرفا به تحقیقات رجوع کنیم. روش‌های بیشتری برای درک و استفاده از موسیقی در جهت رشد مغز و حافظه وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

سخنی با سالمندان؛ موسیقی های جدید گوش دهید

کارشناسان پیشنهاد می کنند  که به آنچه فرزندان یا نوه هایتان گوش می دهند گوش کنید. اغلب ما همچنان به همان آهنگ ها و سبک موسیقی گوش می دهیم که در دوران نوجوانی و ۲۰ سالگی خود گوش می دادیم و معمولاً از شنیدن چیزی که مربوط به آن دوران نیست اجتناب می کنیم.

موسیقی جدید مغز را به چالش می کشد به گونه ای که موسیقی قدیمی این کار را نمی کند. ممکن است در ابتدا احساس خوشایندی نداشته باشد، اما این ناآشنایی مغز را مجبور می کند که برای درک صدای جدید تلاش کند.

برای گوش دادن به موسیقی به خاطرات گذشته بازگردید

برای گوش دادن به موسیقی به خاطرات گذشته بازگردید

به موسیقی آشنا برسید، به خصوص اگر از همان دوره زمانی نشات می گیرد که می خواهید به خاطر بیاورید. به عنوان مثال، گوش دادن به بیتلز ممکن است شما را به اولین لحظه ای که به همسرتان نگاه کردید بازگرداند.

هنگام گوش دادن به موسیقی به واکنش بدن خود دقت کنید

به نحوه واکنش خود به اشکال مختلف موسیقی توجه کنید و موسیقی مناسب خود را انتخاب کنید. چیزی که به یک نفر کمک می کند تمرکز کند ممکن است حواس دیگری را پرت کند و آهنگی که به یک نفر کمک می کند آرام شود ممکن است شخص دیگری را آشفته تر کند.

منبع: hopkinsmedicine

ارسال نظر