مکعب روبیک چگونه حل می شود؟ + فیلم

با دیدن این ویدیو می‌توانید مکعب روبیک را تنها با دو حرکت در کمتر از ۳۰ ثانیه حل کنید!

مکعب روبیک چگونه حل می شود؟ + فیلم

مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن "مکعب جادویی" است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌است.

این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به "مکعب روبیک" تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروش‌ترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است.

در هر مکعب روبیک کلاسیک ۶ وجه و در هر وجه ۹ تکه و هر وجه دارای یک رنگ است، در نتیجه کلاً دارای ۶ رنگ (رنگ‌بندی استاندارد: سفید، زرد، نارنجی، قرمز، آبی، و سبز) است. گفته می‌شود این مکعب دارای ۴۳ تریلیون جایگشت (تعداد ترکیب‌های ممکن برای موقعیت رنگ‌ها) است؛ و معمولاً افراد به دو روش مبتدی و حرفه‌ای آن را حل می‌کنند که روش مبتدی دارای ۷ مرحله است و این روش تقریباً دارای ۷ فرمول است، اما روش حرفه‌ای دارای ۴ مرحله و بیش از ۱۲۰ فرمول است.

مکانیزم محوری این پازل به شما این امکان را می‌دهد که در هر وجه به‌طور جداگانه رنگ‌های دیگر را به هم ریخت، و هدف از بازی این است که تمام رنگ‌های آن در وجه خود و به صورت درست در کنار هم قرار گیرند.

منبع: سایت طلا
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فیک هست روبیک که حل شده است اگر یک الگو را چند بار روی آن انجام دهیم خراب میشود وبعد درباره درست میشود

 • محمد
  ۰ ۰

  عالی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من خودم روبیک بازم اینو ببین روبیک حل شده بود فرمول زد خراب شد بعد باز درست شد

 • هانیه
  ۰ ۰

  خیلی ممنون عالی بود مرسی خداحافظ