کد خبر 454402

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی مس مصوب شد؛

سود نهایی ۲۵۰ریالی به ازای هر سهم/ رونمایی از طرح جامع مس به عنوان سند راهبردی صنعت مس تا افق۱۴۱۰

در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران، سود نهایی ۲۵ تومان به ازای هر سهم تعیین شد. همچنین طرح جامع مس تا افق ۱۴۱۰ به‌عنوان سند راهبردی صنعت مس به تصویب مجمع رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی مس ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 98، ساعت 14 روز سه‌شنبه 31 تیرماه با حضور ارکان مجمع ازجمله هیات رییسه، سهامداران عمده، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دستور جلسه مجمع عادی شرکت مس شامل استماع گزارش هیات مدیره و برنامه‌های آینده شرکت، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت درباره حساب‌ها و عملکرد سال مالی منتهی به 29/12/98،  بررسی و تصویب ترازنامه و صورت سود و زیان سال مالی مذکور، تقسیم سود، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی بود.

علاوه بر این، با تصویب مجمع عمومی روزنامه کثیرالانتشار «دنیای اقتصاد» و روزنامه «جهان صنعت» برای درج آگهی‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در سال مالی 99 انتخاب شدند. همچنین موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان حسابرس قانونی این شرکت انتخاب شد.

افزایش سرمایه مس تا دو ماه دیگر انجام می شود

براساس این گزارش، عباس نعیمی قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس را به عنوان موفق ترین شرکت صنایع معدنی کشور اعلام کرد و گفت: عملکرد این شرکت طی سال گذشته در تولید و فروش مطلوب بوده و این روند در سال 99 نیز ادامه خواهد داشت.

قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو که در مجمع عادی سالانه شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان رییس مجمع سخن می گفت،‌ با اشاره به گزارش مدیر عامل شرکت، عملکرد این مجموعه را مطلوب توصیف کرد و از هیات مدیره، بدنه کارشناسی و سایر کارکنان مس قدردانی کرد.

این عضو هیات عامل ایمیدرو، پیش بینی کرد که ‌افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته تا دو ماه آینده اجرایی شود.

گفتنی است در پایان مجمع عمومی شرکت مس، مقرر شد تا هیات مدیره شرکت مس تهیه گزارشی برای افزایش سرمایه و همچنین اخذ مجوزهای لازم  برای افزایش سرمایه و برگزاری مجمع فوق‌العاده را در دستور کار قرار دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری