کد خبر 450622

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در بازدید از ذوب آهن مطرح کرد:

کمک‌های موثر ذوب آهن برای سازگاری با کم آبی/ مجلس شورای اسلامی به فکر حل مشکلات صنایع است

نماینده خمینی شهر می‌گوید در کنار اقدامات ذوب آهن جهت صرفه‌جویی و کاهش مصرف آب به اقداماتی از قبیل خرید و انتقال پساب شهرهای مجاور مانند فولادشهر، ایمان شهر، فلاورجان و زرین شهر و هزینه‌های بالای آن، مبلغی نیز توسط شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان سازگاری با کم آبی و کمک به کشاورزان به حساب استانداری اصفهان پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی نقدعلی، نماینده مردم شهرستان خمینی شهر و عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی، شنبه 14 تیر ماه ضمن بازدید از خط تولید در جلسه‌ای با مدیران این مجموعه بزرگ صنعتی به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر و عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: به دلیل 10 سال خدمت در منطقه لنجان با مسایل مختلف این شرکت و پیشرفت‌های آن آشنا هستم.

وی افزود: توضیحات مسولان ذوب آهن نشان می دهد این شرکت در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های خوبی داشته است.

عضو کمیسیون آب و کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعضی از مشکلات موجود در صنعت و دیگر بخش‌ها ناشی از اشکالات واگذاری‌ها و نحوه مدیریت است که باید مورد اصلاح و توجه قرار گیرد .

وی با بیان اینکه مسایل مربوط به تولید و آب مصرفی این شرکت به لحاظ فعالیت در کمیسیون  آب وکشاورزی مهم است، افزود : خام فروشی در بخش مواد اولیه در کشور و مشکلاتی که در این زمینه برای ذوب آهن پیش آمده نگران کننده است و باید در کشور به فکر مزیت‌ها و ارزش افزوده بیشتر باشیم.

وی رفع نیاز شرکت‌های تولیدی از جمله ذوب آهن در خصوص تامین مواد اولیه را حائزاهمیت دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی در سال‌جاری که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، به فکر تامین مواد اولیه و رفع مشکلات مختلف صنایع است.

مهدی نصر معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت نیز در این جلسه با بیان این که آب مصرفی کارخانه در دهه 70 با تولید به مراتب کم تر از زمان فعلی حدود 35 میلیون متر مکعب بود، گفت: در سال  98 میزان آب مصرفی کارخانه به حدود 17 میلیون مترمکعب یعنی کمتر از نصف مصرف قبلی کاهش یافته است.

وی با تشریح اقدامات کارخانه در جهت صرفه جویی و کاهش مصرف آب به اقداماتی از قبیل خرید و انتقال پساب شهرهای مجاور مانند فولادشهر، ایمان شهر، فلاورجان و زرین شهر و هزینه‌های بالای آن اشاره کرد و افزود: در کنار این اقدامات، مبلغی نیز توسط این شرکت به عنوان سازگاری با کم آبی و کمک به کشاورزان به حساب استانداری اصفهان پرداخت شده است.

فرید مختاری مدیر مهندسی بهره برداری شرکت نیز گفت: در حال حاضر این مجموعه با کمبود مواد اولیه سنگ آهن درشت دانه مواجه است که امیدواریم با تامین مواد اولیه، کوره بلند شماره 1شرکت نیز راه اندازی شود.

 مهرداد اسماعیلی مدیر آبرسانی شرکت در این جلسه مطرح کرد: ذوب آهن از دهه 70 به بعد و همزمان با بروز خشکسالی اقدامات متنوعی در زمینه صرفه جویی و کاهش آب مصرفی کارخانه انجام داده و در حال حاضر نیز علیرغم افزایش تولید، میزان مصرف آب رو به کاهش است و طی دوره اخیر این کاهش به 50 درصد رسیده است.

علیرضا امیری، مدیر روابط عمومی ذوب آهن نیز با اشاره به ظرفیت تولید شرکت و مسولیت‌های اجتماعی آن از نماینده خمینی شهر و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست نمود که در جهت رفع مشکلات این مجتمع عظیم صنعتی از جمله تامین مواد اولیه آن تلاش کنند تا این شرکت با ظرفیت کامل تولید به اشتغالزایی و رفع نیازهای داخلی و ایجاد ارزش افزوده بپردازد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری