کد خبر 441326

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

کدام کشورها بیشترین میزان استخراج از معادن را انجام می‌دهند؟

با نگاهی به آمار کشورهایی که بیشترین میزان استخراج از معادن را انجام می‌دهند، چین با اختلاف قابل توجهی از سایرین در صدر این لیست قرار دارد و بیشترین سهم از استخراج خود را به سوخت‌های معدنی اختصاص داده است.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛  کشور چین نه تنها یک مصرف‌کننده و صادرکننده بزرگ مواد معدنی به شمار می‌رود، بلکه به عنوان بزرگترین استخراج‌کننده مواد معدنی در جهان نیز به شمار می‌رود.

گفتنی است در سال 2018، آخرین سالی که آمار کنگره جهانی معدن در دسترس است، چین حدود 4.1میلیارد تن از سوخت‌های فسیلی، آهن و همچنین فلزات دیگر و غیر آهنی را استخراج کرد.

بیشترین سهم از این آمار که در دسته سوخت‌های معدنی قرار دارد، زغال‌سنگ بود که تقریبا 3.5میلیارد تن از آن استخراج شد. دومین ماده معدنی استخراج شده در چین آهن بود که میزان آن 200میلیون تن اعلام شده است.

قابل ذکر است که مشابه چین، بسیاری از کشورهایی که جزو 10استخراج‌کننده برتر جهان هستند، تقریبا به صورت انحصاری به استخراج سوخت‌های معدنی وابسته بودند.

سهم عربستان و اندونزی از سوخت‌های معدنی در کل خروجی معادن به ترتیب 98 و 99درصد بود. سایر کشورها مانند استرالیا و برزیل بین 47 و 62درصد آهن (از جمله آلیاژهای فروم) استخراج کرده‌اند.

آمریکا نیز به میزان قابل توجهی به استخراج سوخت‌های معدنی در این صنعت متکی است. سهم آنها در این بخش در سال 2018، 94درصد بود و همچنین نفت و زغال‌سنگ نیز سهمی مساوی را به خود اختصاص دادند.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب بزرگترین استخراج‌کنندگان از معادن را مشاهده می‌کنید؛

15

بیشتر بخوانید
ارسال نظر