کد خبر 411048

در مجمع فوق العاده ملی مس اتفاق افتاد؛

«فملی» رسماً ۱۰ هزار میلیارد تومانی شد/ شرکت مس در مسیر رشد و توسعه قرار دارد

مدیرعامل شرکت مس در جمع سهامداران مس در مجمع فوق‌العاده گفت: خوشحال هستیم که هرچند قیمت جهانی مس نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۴۰۰دلار به‌ازای هر تن کاهش داشته است اما میزان فروش شرکت در نه‌ماهه نخست امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۱۲۸درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین،  اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر، افزود: همچنین میزان EPS شرکت که در تعدیل دوم اعلام کردیم 111 تومان اعلام شده بود که موفق شدیم در نه‌ماهه امسال این میزان را محقق کنیم و نسبت به سال گذشته 128 درصد سود محقق کنیم.

سعد محمدی بیان کرد: امیدواریم در سه‌ماهه پایانی سال به‌گونه‌ای عمل کنیم که رکودهای خوبی در تاریخ شرکت مس ثبت کنیم.

میزان فروش شرکت مس در نه‌ماهه نخست سال جاری 16020 میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 135 درصد افزایش داشته است

مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: این میزان فروش در شرایطی محقق شد که برخی شرکت‌های بزرگ مثل کودلکو در نه‌ماهه نخست 2019 با کاهش 18 درصدی فروش و کاهش 7 درصدی تولید روبرو شدند.

سعدمحمدی ادامه داد: همچنین میزان فروش شرکت مس در نه‌ماهه نخست سال جاری 16020 میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 135 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت با بیان این‌که افزایش حجم تولید شرکت و نرخ ارز بر این سودآوری مؤثر بوده است گفت: تولید کاتد شرکت مس در این بازه زمانی 190 هزار تن بوده که 21 درصد بالاتر از برنامه و 6 درصد بالاتر از تولید 179 هزار تن در مدت مشابه سال گذشته است.

سعدمحمدی با اشاره به بازدهی 2632 درصدی سهام شرکت مس طی 14 سال گذشته گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سهام شرکت ملی صنایع مس ایران بازدهی 105درصدی باوجود کاهش 5درصدی قیمت جهانی مس نصیب سهامدارانش کرده است. همچنین میانگین سالیانه بازدهی سهام شرکت از بدو پذیرش در بورس حدود 188درصد بوده است که رقم چشمگیری نسبت به بازارهای مشابه محسوب می‌شود.

وی به رشد دو برابری ارزش بازار مس در بورس از ابتدای سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: ارزش بازار شرکت در ابتدای سال جاری 30 هزار میلیارد تومان بود که در تاریخ 25 دی‌ماه سال جاری به حدود 60 هزار میلیارد تومان رسید.

سعدمحمدی با عنوان این‌که در 4 سال آینده 2،5 میلیون تن به تقاضای مس محتوی معدنی افزوده خواهد شد گفت: هدف ما علاوه بر در اختیار گرفتن بخشی از این تقاضای جهانی قرار گرفتن در فهرست 10 شرکت برتر تولید مس است که این اتفاق با توجه به طرح‌های توسعه‌ای که تعریف کرده‌ایم در دسترس است.

مدیرعامل شرکت مس ادامه داد: ما در حدود 4،15 درصد ذخایر مس جهانی را داریم و تنها 1،5 درصد از تولید مس جهان را در اختیار داریم که با توجه به این میزان ذخایر عدد چشمگیری نیست.

وی اضافه کرد: با در نظر گرفتن حجم اکتشافات جدید و افزایش ذخایر با طرح‌های توسعه را با سرعت دنبال کنیم تا از رقابت در بازار جهانی مس عقب نمانیم.

گفتنی است، در پایان این مجمع با تصویب سهامداران، سرمایه شرکت مس با افزایش 30درصدی از هفت هزار و800 میلیارد تومان به 10 هزار 140 میلیارد تومان افزایش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر