کد خبر 402221

مدیرعامل گل گهر در پیامی به مناسبت آغاز هفته پژوهش مطرح کرد:

فناوری و پژوهش محورهای اصلی رشد و توسعه پایدار کشور

پژوهش، فناوری و کارآفرینی از محورهای اصلی رشد و توسعه پایدار کشور و مبنای برنامه ریزی های کلان اقتصادی می باشد. تأثیرگذاری صنایع دانش بنیان بر عملکرد شرکت های بزرگ و همچنین توسعه اقتصادی کشور امری بدیهی است که با توجه به پیشرفت های فناورانه جهان، ضرورت توجه به این موضوع در کشور بیشتر احساس می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، با عنایت به ظرفیت های شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در صنعت آهن و فولاد و صنایع وابسته آن در کشور، برنامه ریزی بلند مدتی در این شرکت جهت حمایت همه جانبه از گسترش پژوهش های کاربردی و توجه به شرکت های دانش بنیان و محققان صنعتی انجام گرفته که نتایج کوتاه مدت آن منجر به تولید فناوری بومی در بعضی حوزه های تخصصی معدنی گردیده است. این پیشرفت ها مرهون همت والای همه پژوهشگران مرتبط با شرکت، پرسنل پژوهشکده سنگ آهن و فولاد و مجموعه فعال در بخش بومی سازی گل گهر می باشد. هفته پژوهش فرصت خوبی است تا از تلاش‌های ارزنده این عزیزان تقدیر و تشکر گردد.

با عنایت به رهنمودهای رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی ، تجاری‌سازی علم و تولید ثروت از یافته‌های علمی و رفع نیاز جامعه از طریق ارتباط دانشگاه و صنعت و تبدیل فکر و اندیشه به محصولات تجاری، از تکالیف مهم پژوهشگران و سازمان‌های وابسته به پژوهش و فناوری محسوب می گردد. لذا شرکت گل گهر با به کارگیری تمامی ظرفیت های کشور و با تکیه بر دانش و توان علمی متخصصان خود، در مسیر تحقق این اهداف عالی گام بر میدارد.

هفته پژوهش را به تمام پژوهشگران و صاحبان علم و اندیشه تبریک و تهنیت می‌گویم و امید آن دارم که با تلاش و همت پژوهشگران این عرصه، شاهد موفقیت‌های چشمگیر شرکت باشیم و بتوانیم با استفاده از توان علمی دانشگاه ها و مراکز دانش بنیان کشور سبب ارتقاء سطح علمی و فناوری کشورمان گردیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر