تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

درمان چاقی با لیزر امکان پذیر شد

برخی افراد برای کاهش وزن به چیزی بیش از ورزش یا رژیم غذایی نیاز دارند، به خصوص در موارد چاقی پیشرفته که سلامت افراد را تهدید می‌کند.

به گزارش العربیه، دانشمندان فناوری جدیدی را طراحی کرده اند که با از بین بردن سلول‌های ایجاد کننده گرسنگی در معده، به کاهش وزن کمک می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان دانشگاه کاتولیک کره اخیراً با ایجاد تغییراتی در نمونه اولیه معروف به "محرک سیری داخل معده" (ISD) توانستند فعالیت این سلول‌ها را محدود کنند.

نور لیزر و متیلن آبی

در فناوری جدید، قسمت زیرین دیسک با دارویی تایید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به نام متیلن بلو پوشانده شده و لیزر فیبر نوری را از سوراخ دیسک به پایین عبور می‌دهد و آن را به سمت عقب خم می‌کند.

هنگامی که لیزر به متیلن بلو می‌تابد، داروی رادیواکتیو با تولید یک شکل فعال از اکسیژن به نام "اکسیژن سرکوب کننده" واکنش نشان می‌دهد که سلول‌های تولید کننده گرلین مجاور را می‌کشد.

آزمایش‌های حیوانی

پس از انجام آزمایشات حیوانی به مدت یک هفته، هم سطح گرلین و هم افزایش وزن بدن در مقایسه با حیوانات کنترل به نصف کاهش یافت.

محققان توضیح داده اند که در هفته‌های بعد، با جایگزینی طبیعی سلول‌های تولیدکننده هورمون کشنده، اثرات این شیوه درمانی کاهش یافت، به این معنی که برای تداوم اثر سرکوب گرسنگی، نور درمانی باید به صورت دوره‌ای تکرار شود. در حال حاضر قبل از اینکه فناوری جدید روی انسان آزمایش شود تحقیقات بیشتری در حال انجام است.

هورمون گرسنگی

قابل توجه است که هورمون گرسنگی گرلین به طور طبیعی با هدف تحریک اشتها و در نتیجه افزایش مقدار غذای مصرفی ترشح می‌شود که باعث ذخیره چربی می‌شود.

در حالی که مقادیر کمی از این هورمون توسط سیگنالی از مغز، لوزالمعده و روده کوچک آزاد می‌شود، سلول‌های قسمت بالایی معده بیشتر آن را تولید و ترشح می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها