تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

شکایت از نانوایی ها به خاطر پروتکل های بهداشتی

رعایت پروتکل‌های بهداشتی یکی از مهم‌ترین اقدامات برای پیشگیری از بروز بیماری بویژه در همه گیری کرونا است که بخشی از این موضوع از بُعد فردی خارج شده و به سطح جامعه و اصناف می‌آید؛ اما بیشترین مکان ثبت شده در سامانه شکایات مردمی وزارت بهداشت، شکایت بهداشتی از نانوایی‌ها بوده که اکثرا نیز به دلیل عدم رعایت بهداشت دست و عدم استفاده از ماسک توسط کارکنان بوده است.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش آخرین وضعیت بخش بهداشت شکایات مردمی سامانه ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت از اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اصناف در مقابله با ویروس کرونا از تاریخ  ۱۶ تا ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ تعداد کل تماس‌های پاسخ داده شده ۹۳۰۲ تماس بوده است. در این بین تعداد کل شکایات ثبت شده ۳۰۱۸ شکایت بوده و شکایت از عدم رعایت موازین بهداشتی در محیط کار (در رابطه با کووید۱۹) همچنان در صدر جدول قرار دارد.

بر اساس این گزارش بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی، نانوایی‌ها هستند که اکثرا به دلیل عدم رعایت بهداشت دست و عدم استفاده از ماسک توسط کارکنان گزارش می‌شود.

شکایت از نانوایی هایی که پروتکل رعایت نکنند

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در هفته گذشته بیشترین نوع شکایات مردمی مربوط به عدم رعایت موازین بهداشتی در محیط کار با ۶۶ درصد است و پس از آن عدم رعایت بهداشت دست با ۱۱ درصد در رتبه دوم، عرضه موادغذایی فاسد با ۱۰ درصد در رتبه سوم، دفع غیربهداشتی فاضلاب با ۸ درصد در رتبه چهارم و عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر با ۵ درصد در رتبه پنجم قرار دارند.

شکایت از نانوایی هایی که پروتکل رعایت نکنند

بر اساس این گزارش همچنین بیشترین شکایات مردمی بر حسب صنف مربوط به نانوایی‌ها با ۴۳ درصد است و پس از آن به ترتیب اماکن مسکونی با ۱۸ درصد رتبه دوم، اغذیه فروشی، ساندویچ‌و پیتزا با ۱۶ درصد رتبه سوم، سلف سرویس و رستوران با ۱۳ درصد رتبه چهارم و بقالی‌ها و سوپرمارکت‌ها با ۱۰ درصد رتبه پنجم شکایات مردمی را به خود اختصاص داده‌اند.

شکایت از نانوایی هایی که پروتکل رعایت نکنند

شکایت از نانوایی هایی که پروتکل رعایت نکنند

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها