تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

عادتی که منجر به سکته‌ قلبی می‌شود

کشیدن سیگار با معده خالی منجر به فشار خون بالا، هیپرتروفی ماهیچه‌های قلب و سکته‌ قلبی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بسیاری از افراد هنگام بیدار شدن از خواب از یک روال خاص مانند نوشیدن انواع محرک ها، خوردن برخی غذا‌ها و دوش گرفتن پیروی می‌کنند، اما عادت اشتباهی وجود دارد که برخی بدون اینکه بدانند آسیب زیادی به خودشان وارد می‌کنند.

به گزارش العرب پرس، محمد الحوفی پزشک متخصص علوم غذایی نسبت به یک عادت خطرناک هنگام بیدار شدن از خواب هشدار داد که این عادت بد، سیگار کشیدن با معده خالی است؛ به گونه‌ای که باعث افزایش ضربان قلب، افزایش ترشح اسید معده، التهاب، احساس سوزش در معده و همچنین باعث رفلاکس ازوفاژیت می‌شود.

افرادی که با معده خالی سیگار استعمال می‌کنند، بیشتر مستعد ابتلا به آسم، برونشیت مزمن، عفونت‌های ریه و سرطان ریه خواهند بود.

به گفته او قهوه نیز دارای درصد بسیار زیادی کافئین است و مصرف آن با معده خالی همراه با سیگار منجر به انسداد اشتها و عدم مصرف غذا‌های حاوی فیبر، مواد معدنی و پروتئین کامل می‌شود؛ در نتیجه فرد احساس التهاب و درد در دستگاه گوارش و احساس تهوع به دلیل افزایش آب روده می‌کند.

کشیدن سیگار با معده خالی منجر به آسیب شدید ریه می‌شود و این فرد در اثر مصرف نیکوتین بیشتر مستعد سفت شدن رگ‌های قلب و بدن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۴۵ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها