معاون درمان وزیر بهداشت عنوان کرد؛

تاکید بر ایجاد زیرساخت های فنی برای اصالت سنجی دارو

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ایجاد زیرساخت های فنی برای اصالت سنجی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی در بخشهای بستری تاکید کرد.

تاکید بر ایجاد زیرساخت های فنی برای اصالت سنجی دارو

به گزارش اقتصادآنلاین، سعید کریمی گفت: یکی از بحث های مطروحه در خصوص الزامات قانونی اجرای برنامه های الکترونیک، انجام اصالت سنجی دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی در بخش های بستری مراکز آموزشی و درمانی دانشگاهی است،

وی تصریح کرد: در راستای تحقق این امر که الزام و ضرورت آن بر همگان مسلم است، نیازمند اجرای فرایند آن از طریق بخش های مدیریت دارویی که تحت معاونت غذا و داروی دانشگاه ها و به واسطه پیاده سازی سرویس اصالت سنجی در سامانه های مدیریت اطلاعات بیمارستانی (تبادل اطلاعات میان HIS  و TTAC)  توسط حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ها است.

کریمی افزود: از آنجایی که در بخش های بستری بیمارستانها، اطلاعات ریز و دوزهای دارویی تجویزی برای هر فرد توسط پرستاران بخش در HIS  ثبت می شود، اتصال HIS  ها به TTAC منجر به اصالت سنجی اقلام تجویزی خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: لازم است، نسبت به تسریع در اتصال HIS ها به TTAC با قید فوریت و در کوتاه ترین زمان ممکن توسط حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات اقدام شود.

منبع: وزارت بهداشت
ارسال نظر

آخرین خبر ها