دورهمی یلدا برای این افراد ممنوع!

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: افرادی که هیچ دوزی از واکسن کرونا را دریافت نکردند، نباید در دورهمی‌ها شرکت کنند.

دورهمی یلدا برای این افراد ممنوع!

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا صالحی، متخصص بیماری‌های عفونی گفت: با همکاری مردم سطح بالایی از واکسیناسیون را در کشور شاهد هستیم لذا با تزریق دوز سوم واکسن کرونا می‌توانیم روند واکسیناسیون را کامل‌تر کنیم.

وی افزود: با شیوع سویه امیکرون، بیشترین تعداد بستری در کشور‌هایی که واکسیناسیون را انجام نداده‌اند، دیده شده است بنابراین با گذشت ۳ تا ۴ ماه از تزریق دوز دوم، افراد باید دوز سوم واکسن را دریافت کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی گفت: با توجه به برگزاری دورهمی‌های خانوادگی در شب یلدا احتمال افزایش ویروس کرونا زیاد است. بهتر است تا بهبود شرایط دورهمی‌ شب یلدا برگزار نشود. در صورت برگزاری باید آن مکان، دارای تهویه مناسب باشد. افرادی که هیچ دوزی از واکسن کرونا را دریافت نکردند،  نباید در دورهمی ها شرکت کنند.

وی افزود: با ابتلای بالای افراد به سویه امیکرون میتوان دریافت که امکان بروز جهش‌های ژنتیکی و تهاجمی‌تر شدن ویروس وجود دارد. سویه اومیکرون ۳۰ تا ۵۰ درصد نسبت به سویه دلتا انتقال پذیری بیشتری دارد اما میزان بستری آن نسبت به دلتا کمتر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    یلدا خطر آره بعد مدارس که هیچ پروتکلی رعایت نمیشه وزارت آموزش پرورشفقط شعار داد سیستم تهویه الکل ماسک تو سرما پنجره باز شده تهویه والا

آخرین خبر ها