کد خبر 583972

مخالفان واکسیناسیون در روسیه تعقیب قضایی می شوند

آمار روزانه افراد مبتلا به کرونا و نیز مرگ و میر بر اثر این بیماری همچنان بالا و چهار رقمی است و مسئولان این کشور برای مقابله با این وضعیت، تعقیب قضایی مخالفان واکسیناسیون کرونا را آغاز کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ستاد مقابله با کرونا امروز چهارشنبه در آخرین گزارش خود اعلام کرد که در ۸۵ جمهوری و استان روسیه، بیماری کرونا همچنان شیوع می کند و در شبانه روز اخیر ۳۳ هزار و ۵۵۸ فرد مبتلا به کرونا شناسایی شده است و یکهزار و ۲۴۰ نفر نیز جان سپردند.

بیشترین آمار ابتلا به کرونا در شبانه روز اخیر با دو هزار و ۵۳۳ نفر مربوط به مسکو پایتخت روسیه است و استان مسکو و سن پترزبورگ به ترتیب با ۱۸۴۲ و ۱۳۸۷ نفر در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.

ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در ادامه گزارش خود تعداد فوتی های کرونا در این کشور را در ۲۴ ساعت اخیر ۱۲۴۰ نفر اعلام کرد و مجموع آمار مرگ و میر کرونا در روسیه به ۲۶۷ هزار و ۸۱۹ نفر رسید.  

در شبانه روز اخیر مسکو با ۹۳ فوتی در صدر آمار مرگ و میر روسیه قرار داشت و سن پترزبورگ با ۷۳ تن و استان مسکو با ۵۶ نفر در مکان های بعدی قرار گرفتند.  

بر اساس گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر ۳۶ هزار و ۶۸۲ نفر بیماران کرونایی بهبود یافته و از بیمارستان های روسیه مرخص شده اند.  

 آمار مبتلایان و مرگ و میر بر اثر کرونا در روسیه در یک ماه اخیر نسبت به ماه های قبل از آن بالاتر بوده و این مساله نگرانی مقامهای روس را برانگیخته است.

این آمار مسئولین روسیه را به اتخاذ تدابیر جدید برای مقابله موثرتر با کرونا واداشته است.

روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو امروز از تشکیل پرونده کیفری در مورد ۳۷ نفر از مخالفان واکسیناسیون کرونا در روسیه خبر داده است.  

به نوشته روزنامه روسی، این افراد اکثرا از کارکنان بخش های درمانی و پزشکی روسیه بودند و سازمان بازرسی پزشکی روسیه اطلاعات در مورد آنها را برای گشودن پرونده به دادستانی روسیه و کمیته پیگیری قضایی این کشور داده است.  

بخش مطبوعاتی سازمان بازرسی پزشکی روسیه اعلام کرد که نظارت بر مخالفان واکسیناسیون کرونا، با رصد رسانه ها و شبکه های اجتماعی صورت می گیرد.  

در همین حال  الکساندر گینزبورگ رئیس سازمان ویروس شناسی گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه (سازنده واکسن اسپوتنیک وی)، خواستار لغو دانشنامه و مجوز کار پزشکان مخالف واکسیناسیون کرونا شد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با توجه به آغاز پیگیری قضایی مخالفان واکسن کرونا زدن گفت که دفتر رییس جمهوری روسیه نباید در مورد گشودن پرونده کیفری مخالفان واکسیناسیون کرونا تصمیم بگیرد.  

مقام های روسیه به واکسیناسیون کرونا هم توجه خاص دارند و برنامه هایی برای تبلیغ آن در رسانه و آگاهی رسانی به مردم برای استقبال از آن اجرا می شود.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه روز یکشنبه در دیدار با معاون سازمان گامالیا (تولید کننده اسپوتنیک وی) اعلام کرد که دز سوم واکسن کرونا را زده است.

وی خاطرنشان کرد که این بار از واکسن اسپوتنیک لایت استفاده کرده است و حال عمومی وی پس از تزریق واکسن خوب است.

پوتین که برای تشویق مردم به زدن واکسن کرونا این سخنان را در برابر دوربین تلویزیون گفت و خاطرنشان کرد که داوطلب برای شرکت در آزمایش واکسن اسپری کرونا که سازمان گامالیا تولید کرده است، خواهد شد.  

دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه بتازگی گفت که آهنگ واکسیناسیون کرونا در روسیه کندتر از کشورهای اروپایی است و این مساله با سطح آگاهی مردم ارتباط دارد.

افزایش بی سابقه مرگ و میر و ابتلا به بیماری کرونا در روسیه در حالی همچنان ادامه دارد که روند واکسیناسیون در این کشور کند است و مردم تمایلی به دریافت واکسن ندارند.

روسیه اولین کشوری بود که واکسن موسوم به «اسپوتنیک وی» را علیه ویروس کرونا ثبت کرد و همین کشور هم برای نخستین بار در جهان واکسیناسیون شهروندان خود را با همین واکسن آغاز کرد، اما آمار رسمی نشان می دهد که در مقایسه با بسیاری از کشورها، میزان تزریق واکسیناسیون کرونا در روسیه پایین است و با پیش بینی های قبلی مقام های این کشور مطابقت نمی کند.  

بر اساس اطلاعات سایت اینترنتی رسمی واکسیناسیون کرونا از جمعیت ۱۴۶ میلیون نفری روسیه، حدود ۵۷ میلیون نفر دو دُز واکسن کرونا را زده و حدود ۶۷ میلیون نفر هم یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

ارسال نظر