کد خبر 583961
مهدی زاده مطرح کرد؛

۲۱۶ هزار اهدای خون موفق در هشت ماه اول سال

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در هشت ماه اول امسال ۲۱۶ هزار و ۸۸۰ نفر موفق به اهدای خون شده اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد رضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به آخرین آمار اهدای خون در تهران اظهار کرد: در هشت ماه اول امسال ۲۶۷ هزار و ۶۵۶ نفر به مراکز اهدای خون سطح استان تهران مراجعه‌کرده که از این تعداد ۲۱۶ هزار و ۸۸۰ نفر موفق به اهدای خون شده اند.

او افزود: میزان مراجعه کنندگان نسبت به سال گذشته نسبت به سال گذشته ۱۳/۹۸ درصد رشد داشته است. در هشت ماه اول امسال از ۲۶۷ هزار و ۶۵۶ نفر، ۱۱۰ هزار و ۱۱۲ نفر اهدا کننده مستمر خون هستند و با مراجعه به مراکز انتقال خون سطح استان تهران اقدام به اهدای خون و مشارکت در این کار خیر کرده اند‌.

مدیر کل انتقال خون استان تهران بیان کرد: بسیاری از عمل های جراحی سنگین نیز در بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران انجام  و به همین دلیل حدود ۲۵ درصد از خون و فرآورده های خونی در تهران مصرف می شود.

مهدی زاده گفت:  با توجه به بهبود شرایط بیماری کرونا در کشور، تعداد عمل های جراحی غیراورژانسی افزایش پیدا کرده است، بنابراین نیاز به خون و فرآورده های خونی بیشتر از گذشته شده است و  افراد نوع دوست باید مشارکت بیشتری در این کار خیر و خداپسندانه داشته باشند.

او گفت: اکنون از نظر ذخایر خون کمبود نداریم و نسبت به فصل سرما شرایط خوبی داریم ولی نیاز به اهدای خون مستمر و همیشگی است و شهروندان باید اهدای خون را در برنامه زندگی خود داشته باشند.

ارسال نظر