کد خبر 583622

عدم اعمال محدودیت‌ های کرونایی در آمریکا

یکی از مقامات آمریکا روز گذشته (دوشنبه) با توجه به افزایش مبتلایان کرونا طی هفته‌های اخیر در این کشور تاکید کرد که ایالات متحده اکنون برنامه ای برای اعمال محدودیت های کرونایی و تعطیلی مشاغل با هدف کاهش شیوع کووید ندارد و بر راهکارهای دیگری برای این منظور تکیه خواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این مقام مسوول در ایالات متحده در نشستی گفت: آمریکا در مسیر اعمال محدودیت های کرونایی حرکت نمی کند و به منظور مهار شیوع بیماری کووید۱۹ بر واکسیناسیون گسترده، واکسینه کردن کودکان و تزریق دُزهای یادآور تکیه خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: از روز جمعه تمامی بزرگسالان در این کشور واجد شرایط دریافت دز یادآور واکسن کرونا هستند و از آن زمان سه میلیون آمریکایی این دز را دریافت کرده‌اند.

در حال حاضر اروپا نیز بار دیگر به کانون جهانی همه گیری کووید۱۹ تبدیل شده است به طوری که اتریش مجددا محدودیت های کرونایی سراسری را برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری اعمال کرده است.

ایالات متحده نیز در هفته های اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ و بستری شدگان ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری بوده است.

گزارش ها حاکیست، حدود ۴۷ میلیون بزرگسال آمریکایی واجد شرایط و بیش از ۱۲ میلیون نوجوان در این کشور هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا روز یکشنبه، ۷۷۶ هزار و ۱۸۸ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹در آمریکا جان خود را از دست داده اند.

ارسال نظر