کد خبر 582914

بیماران ام‌اس با داروی ایرانی درمان می شوند

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان فعال در پارک فناوری پردیس موفق به ساخت دارویی شدند که توانایی راه رفتن را در بیماران ام‌اس بهبود می بخشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا زندگی ؛ روابط‌ عمومی پارک فناوری پردیس اعلام کرد، ام. اس یا "مالتیپل اسکلروزیس" نوعی بیماری التهابی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند.   این آسیب‌دیدگی می‌تواند در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، اختلال ایجاد کند که به ایجاد علایم و نشانه‌های جسمی بسیاری منجر می شود.

محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس موفق به ساخت دارویی شدند که در درمان بیماران ام‌اس به کار می‌رود.  این دارو باعث بهبود راه رفتن بیماران مبتلا به ام‌اس می‌شود و میزان آسیبی را که به طناب نخاعی وارد می‌کند،  کاهش می‌دهد.

این دارو که به شکل قرص تولید می‌شود دو بار در روز و با فاصله ۱۲ ساعت برای بیماران تجویز می‌شود و کانال‌های پتاسیمی را مسدود می‌کند.

به این ترتیب سرعت هدایت عصبی در نورون‌ها افزایش می‌یابد.  این دارو که به شکل آهسته در بدن رها می‌شود، به بیماران مبتلا به ام‌اس در راه رفتن کمک می‌کند.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بالاخره یک خبر خوب