کد خبر 582883

انگلیس به افراد بالای ۴۰ سال واکسن یادآور کرونا تزریق می کند

مقامات بهداشتی انگلیس بر ضرورت تزریق دُز یادآور واکسن کرونا به منظور مهار بیماری کووید-۱۹ در بحبوحه گسترش بیماری در اروپا تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دولت انگلیس از تمامی شهروندان بالای ۴۰ سال درخواست کرده تا پیش از تعطیلات کریسمس نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کروناویروس اقدام کنند چرا که موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اروپا به دلیل سرمای هوا رو به افزایش است.

" ساجد جاوید" وزیر بهداشت انگلیس تاکید کرد: تزریق دُز یادآور واکسن کرونا بهترین روش برای حفظ سلامت خود و دیگران در سرمای زمستان است و کمک خواهد کرد که نظام سلامت کمتر تحت فشار قرار گیرد.

وی افزود: دولت به نظارت بر طیف گسترده ای از داده ها ادامه می دهد تا از مصونیت کشور در برابر موج بیماری اطمینان حاصل کند اما متاسفانه شاهد افزایش موارد ابتلا در بخش هایی از اروپا هستیم.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، وزیر بهداشت انگلیس با بیان اینکه مهم‌ترین کاری که می‌توان برای جلوگیری از افزایش موارد ابتلا در کشور انجام داد، واکسیناسیون است، گفت: بنابراین از مردم درخواست می کنیم در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند تا بتوانیم از شیوع ویروس جلوگیری کنیم.

ارسال نظر