کد خبر 581972

بعد از هر وعده غذایی این کار را انجام دهید

اگر فردی هستید که به سلامت بدن خود اهمیت می دهید باید کارهایی را بعد از هر وعده غذایی انجام دهید و همچنین از انجام برخی کارها پرهیز کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ آیا عاداتی هستند که بعد از هر وعده غذایی باید آن ها را رعایت کنید؟ بله، در این قسمت از بهداشت و سلامت عاداتی را به شما معرفی می کنیم که نه تنها به هضم و گوارش بهتر کمک می کنند، بلکه برای سلامت دندان و دستگاه گوارش نیز باید آنها را رعایت کنید. پس بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و برای افزایش سلامت بدن خود این عادات را به انجام برسانید.

قرقره کردن بعد از وعده غذایی

شما باید بعد از هر وعده غذایی دهان خود را با آب غرغره کنید تا اجزای باقی مانده از مواد غذایی از دهانتان بیرون بریزد که این اجزا معمولا بین لثه و دندان گیر می کنند و با انجام این کار، شسته شده و بیرون می ریزند.

بعد از وعده غذایی سریع آب نخورید

انجام این کار باعث می شود که اسید داخل شکم خنثی شود؛ اسیدی که ورودش برای کامل کردن گوارش لازم است؛ پس حداقل 20 دقیقه بعد از غذا صبر کرده و بعد آب بخورید.

بعد از غذا میوه نخورید

میوه بعد از غذا یعنی وارد کردن کربوهیدرات اضافه به بدن که دلیل اصلی اضافه وزن است. اگر به مقداری شیرینی تمایل دارید، می توانید یک عدد میوه خیلی کوچک استفاده کنید که کالری خیلی کمی دارد اما خوردن میوه به مقدار زیاد بعد از وعده غذایی، باعث ایجاد مشکل خواهد شد.

به کافئین نه بگویید

عادت خوردن چای یا قهوه، درست بعد از وعده غذایی را کنار بگذارید، زیرا مانع جذب آهن بعد از مواد غذایی می شود.

ارسال نظر