کد خبر 581818
زالی خبر داد؛

بستری ۲۵۰۰ بیمار کرونایی در تهران

گفت: دو هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که ۸۷۹نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت تهران اظهار کرد: تهران از نظر میزان بستری و ابتلا به بیماری کرونا در شرایط پایدارتری است. در شش هفته اخیر با شیب ملایم، میزان مراجعه کنندگان به بخش‌های سرپایی، بستری و حتی فوت شدگان کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: دو هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های تهران بستری هستند. از این تعداد ۸۷۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

زالی گفت: یکی از شاخص‌های شروع پیک جدید بیماری، آمار مراجعه کنندگان سرپایی است که در کلانشهر تهران این آمار تغییر نکرده است. امروز، تعداد هفت هزار نفر مراجعه کننده به بخش‌های سرپایی مراکز درمانی داشتیم که نسبت به پیک پنجم با مراجعه ۲۳ هزار نفر؛ قابل مقایسه نیست.

او بیان کرد: شرایط تهران شکننده است و اگر افرادی که واکسن نزده اند به این امر مهم توجه نکنند، در آینده شاهد وضعیت خطرناکی در تهران خواهیم بود.

ارسال نظر