کد خبر 580906
در پی اوج گرفتن کرونا رخ داد؛

اعمال مجدد محدودیت‌های کرونایی در اروپا

قاره اروپا دوباره به کانون بیماری کووید-۱۹ و ویروس کرونا تبدیل شده است و چندین کشور در بدترین شرایط خود از زمان شروع همه گیری به سر می‌برند.

به گزارش  نشریه کوارتز، اروپا دوباره به کانون بیماری کووید-19 و ویروس کرونا تبدیل شده است و چندین کشور در بدترین شرایط خود از زمان شروع همه گیری به سر می‌برند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  تسنیم، در اتریش، تعداد موارد ابتلا به کرونا در اوج خود هستند و به طور متوسط روزانه نزدیک به 11 هزار مورد جدید ابتلا گزارش می‌شود.

روز یکشنبه (14 نوامبر)، دولت اتریش دستور قرنطینه سراسری در این کشور برای افراد واکسینه نشده را صادر کرد. از روز دوشنبه، هر فرد دارای سن 12 سال یا بیشتر که واکسن را دریافت نکرده باشد، به جز برای کارهای ضروری، مانند خرید غذا، اجازه خروج از خانه نخواهد داشت.

الکساندر شالنبرگ، صدراعظم این کشور روز یکشنبه در وین به خبرنگاران گفت: وظیفه ما به عنوان دولت اتریش محافظت از مردم است. قرنطینه جدید 2 میلیون نفر یعنی کمی بیش از 20 درصد جمعیت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، موارد جدید ابتلا به کرونا در ماه اکتبر در چندین کشور اروپای غربی افزایش یافت و شدیدترین افزایش در آلمان و هلند ثبت شد.

با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت این کشورها به طور کامل واکسینه شده اند، این افزایش موارد ابتلا نگران کننده است. هم اتریش و هم آلمان 69 درصد جمعیت خود را واکسینه کرده اند، در حالی که هلند 70 درصد و نروژ 75 درصد جمعیت خود را واکسینه کرده اند.

موج جدید کرونا در اروپا ممکن است پیش درآمدی برای اتفاقات مشابه در آمریکا باشد که با سردتر شدن هوا و دور همی خانواده ها در دوران تعطیلات احتمال آن بیشتر خواهد شد.

در ایالات متحده، تنها 59 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند. در حالی که آمریکایی ها یک سال دیگر در دوران همه گیری وارد فصل زمستان می شوند، ممکن است موج دیگری از کووید-19 را شاهد باشند.

ارسال نظر