کد خبر 580348

سازمان جهانی بهداشت بر هدفمند شدن واکسیناسیون کرونا تاکید کرد

همزمان با افزایش مجدد موارد ابتلا به کووید-۱۹ در اروپا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) خواستار تلاش‌های هدفمند در روند واکسیناسیون شد تا این اطمینان حاصل شود که شرایط تزریق واکسن به آسیب‌پذیرترین افراد در جهان فراهم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که اروپا بار دیگر به کانون همه گیری کووید-۱۹ در جهان تبدیل شده و هفته گذشته نزدیک به دو میلیون مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در این منطقه ثبت شده است.

"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: از زمان شروع همه گیری این بیشترین میزان موارد ابتلا طی یک هفته در منطقه اروپا بوده است. اما از آنجاییکه کشورها با اعمال مجدد محدودیت‌ها یا تزریق واکسن‌ و دُز تقویتی تلاش می‌کنند انتقال بیماری را مهار کنند، ضروری است تا اطمینان حاصل شود که واکسن در اختیار افرادی قرار گیرد که بیشتر به آن نیاز دارند.

وی افزود: در حالیکه کادر درمان، افراد مسن و سایر گروه‌های پرخطر در سراسر جهان هنوز منتظر دریافت اولین دُز واکسن هستند، تزریق دُز تقویتی به افراد سالم یا کودکان منطقی نیست.

تدروس تاکید کرد: مهم این نیست که به تعداد افراد بیشتری واکسن بزنیم بلکه (در این مرحله) موضوع مهم این است که افراد در گروه‌های پرخطر و آسیب‌پذیرتر باید واکسینه شوند و نباید جا بمانند.

به رغم درخواست های مکرر سازمان جهانی بهداشت برای توقف تزریق دُز تقویتی تا پایان سال با هدف فراهم شدن امکان  دسترسیِ بیشتر کشورهای فقیر به واکسن، کشورهای بیشتری دُز تقویتی را برای جمعیت واکسینه شده خود در نظر گرفته اند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، تدروس افزود: هر روز، شش برابر بیشتر از دُز اولیه واکسن که در کشورهای کم‌درآمد تزریق می شود، دُز تقویتی در سطح جهان تزریق می‌شود که باید با این رسوایی مقابله شود.

ارسال نظر