کد خبر 579414

کار دفتری طولانی چه بلایی بر سر بدن می‌ آورد؟

مطالعات نشان می دهد که از هر ۱۰ کارمند بریتانیایی، ۹ نفر در محیط کار دچار مشکلات جسمانی شده‌اند. آن‌ها که علائمی مانند خستگی چشم، کمردرد و سردرد دارند، ادعا می‌کنند روزانه بیش از ۶ ساعت را پشت میز کار سپری می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دیجایتو، بر کسی پوشیده نیست که امروزه نحوه کار بسیار متفاوت از سال‌های پیش است. کار از راه دور، فضای محدود کاری و جلسات مجازی همگی از تجربیات اداری مدرن هستند. فرقی نمی‌کند افراد از کافی‌شاپ‌ها، سالن‌های اداری مجلل و یا اتاقکی کوچک مشغول به کار باشند، استفاده از صندلی‌ها و تجهیزات مناسب، اهمیت دارد. در همین راستا یک شرکت بریتانیایی تجهیزات اداری به نام «فِلوز» به منظور نشان دادن اهمیت سلامت محل کار، مدلی واقعی و با اندازه یک انسان بالغ را سفارش داد و نام او را «اما» گذاشت. این شرکت نشان داد که اما در صورت عدم کنترل راحتی محل کار، به انواع بیماری‌ها دچار خواهد شد.

جزئیات بدن این زن به ظاهر میانسال، با مشارکت «ویلیام هیام»، مدیر پروژه مطالعه رفتار طراحی شد که در آن با تیمی از کارشناسان بهداشتی از کشورهای فرانسه، آلمان و بریتانیا همکاری داشت. آن‌ها برای افزایش دقت طراحی خود، جزئیات رفتاری و حرکتی بیش از ۳۰۰۰ کارمند اداری را مورد بررسی قرار دادند.

این مطالعه که «همکار آینده» نام دارد، نشان داد که از هر ۱۰ کارمند بریتانیایی، ۹ نفر در محیط کار دچار مشکلات جسمانی شده‌اند. آن‌ها که علائمی مانند خستگی چشم، کمردرد و سردرد دارند، ادعا می‌کنند روزانه بیش از ۶ ساعت را پشت میز کار سپری می‌کنند.

این وضعیت بد یادآور این است که گذراندن تمام روز در حالت خمیده برای ستون فقرات به شدت مضر است. شکم گرد این نمونه، به عدم ورزش اشاره دارد. همچنین پوست او به دلیل اگزمای ناشی از استرس قرمز شده است. هایم در این‌باره گفت: «باید تغییرات اساسی در زندگی کاری‌مان ایجاد کنیم. مانند جابجایی بیشتر، قرار گرفتن به‌طرز صحیح پیش میز کار، استراحت و پیاده‌روی منظم. همچنین می‌توانیم محیط کار خود را طوری استاندارد کنیم که از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری شود.»

از جمله مشکلات دیگر می‌توان به خشکی و قرمزی چشم اشاره کرد که ناشی از خیره شدن بیش از حد به صفحه نمایش است. رگ‌های واریسی در پاها و همچنین سایر اندام‌ها نشان از گردش خون ضعیف در بدن دارند. این مشکلات یک هشدار هستند تا به ما واقعیت زندگی کارمندی را نشان دهند. اگر این عادت‌ها را ترک نکنیم، در ۲۰ سال آینده با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد.

ارسال نظر