کد خبر 579241

مقدار آنتی بادی برای مقابله با گزینه‌ های کرونا چقدر باید باشد؟

متخصص بیماری‌های عفونی روسیه درباره میزان آنتی بادی برای مقابله با گزینه‌های کووید ۱۹ توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک متخصص بیماری‌های عفونی روسیه اعلام کرد که اگر برای گزینه‌های قبلی ویروس کرونا وجود ۱۵۰ واحد آنتی بادی BAU کافی بود، اکنون برای مقابله با گزینه «آلفا کووید» این تعداد یک و نیم برابر بیشتر باید باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ به گفته وی، «دلتا ویروس» بدترین نوع است که برای مقابله با آن نیاز به ۳۰۰ واحد آنتی بادی BAU است. این تعداد مانع از ابتلا به کرونا به شکل سخت آن خواهد شد.

گفتنی است، الکساندر گینتسبورگ رئیس مرکز «گامالیا» روسیه گفته بود که اگر آنتی بادی زیر این سطح است، باید واکسن «اسپوتنیک لایت» تزریق شود.

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال ۲۰۲۰ توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن‌های جهان است. هر دوز آن ۱۰ دلار قیمت دارد. تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال ۲۰۲۰ آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن «اسپوتنیک وی» در حدود بیش از ۶۴ کشور جهان با جمعیت کل بیش از ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارایی این دارو ۹۱,۶ درصد بر اساس داده‌های «The Lancet» یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشور‌ها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

ارسال نظر