کد خبر 578544

محدودیت های جدید کرونایی در یونانوضع شد

روز گذشته (شنبه) و در اولین روز از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی شامل همراه داشتن گواهی تست منفی کووید۱۹ برای افراد واکسینه نشده و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری در یونان، صف هایی طولانی در خارج از فروشگاه ها در آتن تشکیل شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، موارد جدید روزانه ابتلا به کووید۱۹ در یونان تقریبا هر روزه در ماه نوامبر به بالاترین حد خود رسیده و این امر باعث شده تا مقامات این کشور به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، محدودیت های جدیدی را اعمال کنند که طی آن حتی دسترسی افراد واکسینه شده و افرادی که آزمایش منفی کووید۱۹ دارند نیز به کافی شاپ ها، رستوران‌ها، خدمات دولتی و بانک‌ها محدود می شود.

همچنین کسانی که در برابر کووید۱۹ واکسینه شده اند نیز می بایست برای ورود به اماکن عمومی گواهی واکسیناسیون خود را ارائه دهند، که این امر باعث ایجاد صف های طولانی در خارج از فروشگاه ها در "ارمو"، شلوغ ترین خیابان مرکز خرید پایتخت این کشور شده است.

بر اساس گزارش ها، یونان روز جمعه ۶۹۰۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ را گزارش کرده که این آمار رکورد روز قبل موارد ابتلا در این کشور یعنی ۶۸۰۸ مورد ثبت شده در روز پنجشنبه را شکست. همچنین از زمان شروع همه گیری کووید۱۹ در سال گذشته، مجموع موارد ابتلا به این بیماری در یونان ۷۷۴ هزار و ۲۶۵ مورد گزارش شده و حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر نیز جان خود را بر اثر عوارض ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس آخرین داده ها، حدود ۶۰.۵ درصد از جمعیت تقریبا ۱۱ میلیون نفری یونان به طور کامل در برابر بیماری کووید۱۹ واکسینه شده اند.

ارسال نظر