کد خبر 577804

کاهش ۷۵درصدی مرگ بر اثر کرونا دلتا با واکسیناسیون

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: میزان اثربخشی تمام واکسن‌ها در پیشگیری از بیماری کرونا و مرگ ناشی از آن مشخص شده است، به طور مثال اثربخشی واکسن‌ها در کاهش مرگ براثر سویه دلتا ویروس کرونا حدود ۷۵ درصد است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایرنا، مصطفی قانعی افزود: واکسن کرونا مرگ نمی آورد، بلکه اغلب افرادی که این واکسن می زنند در مقابل ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از آن واکسینه می‌شوند

وی ادامه داد: این موضوع نشان می دهد برخی افراد پس از تزریق واکسن ممکن است دچار نوع شدید بیماری یا حتی مرگ شوند که این موضوع ربطی به عوارض واکسن ندارد و در مقابل درصد ابتلا به نوع شدید و مرگ ناشی از کرونا پس از تزریق واکسن به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

قانعی با تاکید بر اینکه اغلب کسانی که در پیک پنجم کرونا در بخش های مراقبت بیمارستان ها بستری شدند، واکسن نزده بودند، به مردم توصیه کرد که در اسرع وقت نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

تحقیقات محققان ایرانی و خارجی نشان داده است تزریق واکسن کرونا به طور چشمگیری مرگ و میر و بستری در بخش های ویژه مراقبتی را کاهش می دهد.   

هوشمندسازی محدودیت ها را جایگزین همه گیری محدودیت ها کنیم

قانعی ادامه داد: هوشمندسازی محدودیت ها را باید جایگزین همه گیری محدودیت ها کنیم که در حال حاضر این موضوع اجرا نمی شود و با بروز پیک بیماری محدودیت های کرونایی برای همه اجرا می شود.

عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا بیان کرد: در حال حاضر، پس از بروز هر موج کرونا، کسب و کار همه را تعطیل می کنیم، به عبارتی محدودیت برای هم ایجاد می کنیم، این موضوع در دنیای امروز اقدام پسندیده ای نیست.

وی درخصوص اجرای آزمایشی طرح هوشمند سازی محدودیت ها در برخی استان ها اظهار داشت: در قالب طرح هوشمندسازی محدودیت ها، انجام تست تشخیصی مشاغل به بخش خصوصی واگذار شد و این مجموعه با نظارت وزارت بهداشت، متولی انجام تست های تشخیصی مشاغل خواهد بود.

قانعی افزود: براساس این طرح، در صورتی که پاسخ تست فردی، منفی است می تواند به کسب و کار خود ادامه دهد؛ اگر پاسخ تست وی مثبت بود، فقط همان واحد از انجام کسب و کار منع می شود.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اون واکسن فایزره که 75 درصد در مقابل دلتا ایمنی داره نه سینوفارم بی کیفیت که بزور به 20 درصد هم میرسه......