کد خبر 561960

پرسش از یک مقام مسئول؛

واکسیناسیون دانش آموزان کی شروع می شود؟

وزیر بهداشت درباره واکسیناسیون کرونای گروه سنی زیر ۱۸ سال گفت:کار‌های مقدماتی واکسیناسیون این گروه سنی انجام شده است و امیدواریم از دوهفته آینده واکسیناسیون آغاز شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، بهرام عین اللهی امروز در جمع خبرنگاران درباره واکسیناسیون کرونا دانش آموزان افزود: در نظر است واکسیناسیون سنین اواخر ۶ سال تا ۱۸ سال انجام شود که برای این هدف ۱۳ میلیون دز واکسن نیاز است. کار‌های مقدماتی این کار در واکسن‌های داخلی و هم در واردات انجام شده است و امیدواریم در دو هفته آینده آغاز شود.

وی گفت: با شروع واکسیناسیون این گروه، بازگشایی مدارس را بعد از واکسیناسیون شاهد خواهیم بود.

عین اللهی با تشکر از همه مردم که در صحنه‌های واکسیناسیون فعال هستند افزود: در همین مدت کوتاه، امروزه رتبه دوم میزان تزریق واکسیناسیون در هفته، در دنیا را بدست آوردیم. میزان واکسیناسیون از نظر رتبه تعداد واکسنی که انجام شده است که در دنیا اول آلمان با ۶ میلیون تزریق در هفته و ما که تا هفته قبل با فرانسه اختلاف کمی داشتیم، امروز از فرانسه جلو افتادیم. ایران با نزدیک ۵ میلیون واکسن تزریق شده کرونا رتبه دوم دنیا را به دست آورده است و امیدواریم با این شور و کمک مردمی رتبه اول را هم در فاصله نزدیکی بتوانیم به دست بیاوریم.

وی درباره واکسیناسیون گروه‌های مختلف سنی گفت: واکسیناسیون ۱۸ سال به بالا در حال انجام است، اما در مناطق مختلف کشور متفاوت است. در شهر‌های بزرگ معمولا سن‌های بالای ۴۰ سال و در برخی مناطق مرزی بالای ۱۸ سال است. علت اینکه سن را برای واکسیناسیون قرار داریم برای نظم بیشتر است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه به مردم نوید می‌دهم که نگران نباشند و واکسیناسیون با همین سرعت با توجه به وارداتی که در حال انجام است و واکسن‌های تولید داخل با ۵ مرکز تولید داخلی با کیفیت عالی انجام می‌شود افزود: همانطوریکه واکسیناسیون انجام می‌شود، سن‌ها برای تزریق واکسن کرونا نیز پایین می‌آید و بعضا در سن‌های اعلام نشده یا بدون ثبت نام برای تزریق می‌آیند که این امر باعث ازدحام می‌شود.

وزیر بهداشت درمان و اموزش پزشکی با تشکر از ارتش که در همه عرصه‌ها بویژه در عرصه مددرسانی در امر کرونا انجام دادند گفت: ما ارتشی مردمی داریم که در زمانی که دفاع لازم باشد مردانه دفاع می‌کند و در زمان صلح در کنار مردم هستند.

وی گفت:در کمک رسانی در بحران‌ها و وقوع سیل و زلزله از ارتش، تلاش و کمک‌های ویژه دیده ایم. امروز، هم در بحران کرونا و هم در عرصه واکسیناسیون و هم در عرصه درمان بویژه در مناطق محروم و صعب العبور کمک‌های ویژه‌ای انجام شده است.

وزیر بهداشت با تشکر از مردم برای صحنه‌هایی که در مراکز واکسیناسیون کرونا خلق کردند افزود: این صحنه‌ها ما را به یاد صحنه‌های دفاع مقدس می‌اندازد. صحنه‌هایی که ما در آن سال‌ها شاهد بودیم برای کمک‌های مردمی بویژه دانشجویانی که حتی در ساعت ۱۱ شب در برخی مراکز واکسیناسیون مشغول واکسیناسیون مردم هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مادر کودک بیمار
    ۰ ۰

    وقتی اسم واکسن زدن بچه ها میاد اکثرا میگن نمی‌زنیم بچه هامونو یکم فکر کنید به شایعه ها گوش ندید من پسرم قبل از کرونا از سه سالگی واکسن آنفولانزا زدم اصلا هم چیزیش نمیشد تازه خیلی هم به دردش میخورد مریض میشد ولی مریضیش شدت زیادی نداشت پسرم الان هفت سال و نیمه و مشکل تنفسی هم از کودکی داره به نظر واکسیناسیون بچه ها کار منطقی هست یکم اعتماد کنید درسته بدن با تزریق واکسن واکنش نشون میده ولی در عوض در صورتی مبتلا شدن به بیماری شدت بیماری کم تره البته اینم باید در نظر داشته باشیم همراه واکسن زدن همچنان رعایت کنیم تا انشالله شر این ویرووس من اسمشو گذاشتم جلاد کم شه