کد خبر 561948

وزیر بهداشت اعلام کرد؛

ضرورت واکسینه شدن خانواده‌ های کادر بهداشت و درمان طی دو هفته آینده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت واکسینه شدن خانواده‌های کادر بهداشت و درمان طی یک تا دو هفته آینده تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی روز دوشنبه در حاشیه بازدید سرزده از بیمارستان شهید لبافی نژاد، اظهار کر: یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت این است که خانواده پرسنل بهداشت و درمان را واکسینه کند. افرادی که به صورت مستمر درگیر درمان بیماران کرونایی بودند، ویروس را با خود به خانه برده و تعدادی از افراد خانواده آنها مبتلا شدند در همین راستا، دستور داده شد که وابستگان کادر بهداشت و درمان طی یک تا دو هفته آینده واکسینه شوند.

وی افزود: نزدیک به یک سال و نیم است که کادر بهداشت و درمان در فشار کاری هستند که واکسینه کردن خانواده این عزیزان سبب آرامش خاطر آنها خواهد شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسن بسیار زیادی وارد کشور شده است، تصریح کرد: در همین راستا این امکان وجود دارد که والدین دانش آموزان هم واکسینه شوند.

تاکنون ۲۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۴۱ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۴۳ دوز رسید.

در شبانه روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دوز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور مجدداً شکسته شد.

آخرین رکورد تزریق شبانه روزی با یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ دوز واکسن کرونا در کشور روز ۱۷ شهریور رقم خورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر