کد خبر 559936

ضرورت افزایش اعتماد عمومی به واکسیناسیون کرونا

اپیدمیولوژیست از رضایت ۸۰درصدی ابراز رضایت تزریق واکسن گفت و افزود: ضرورت افزایش اعتماد عمومی به واکسیناسیون کرونا هموطنان را به امنیت بیشتری خواهد رساند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شبکه خبر، "سید عباس متولیان" اپیدمیولوژیست در گفتگو با "تیتر امشب" روند واکسیناسیون علیه ویورس کووید ۱۹ در کشور را نسبت به جمعیت جهان کمتر از نصف متوسط جهانی اعلام کرد و گفت: از ۲۲۰ میلیون نفر افرادی که در جهان به پاندمی کووید ۱۹ مبتلا شده اند بیش از ۴ و نیم میلیون نفر جان باخته اند.
او افزود: در کشور ما نیز تعداد جانباختگان نسبت به جمعیت کشور دو برابر متوسط جهانی است.

متولیان افزود: بر اساس نظر سنجی‌های انجانم شده بیش از ۸۰ درصد از هموطنان درباره تزریق واکسن کرونا ابراز تمایل کرده اند.

او از پدیده ای به نام "تردید واکسن" نام بردد و به اهمیت واکسن اشاره کرد و گفت: عوامل مختلفی بر رضایت مردم در پذیرش واکسن دخالت دارد. در حال حاضر واکسن و ماسک دو نیازی است که مردم به آن نیاز دارند.

اپیدمیولوژیست گفت: وزارت بهداشت با تحویل واکسن به دانشگاهها گروههای صنفی هم پوشش واکسن داده شده است و روزانه به تزریق یک میلیون دُز خواهد رسید.
او توصیه کرد هیچ یک از واکسن های وارداتی عارضه جدی ای ندارند.

 "شاه عباسی" رییس بیمارستان فیاض بخش گفت: در پیک پنجم روند نزولی کاهش تعداد بستری شدگان به بیماری کرونا ادامه یافته است و یکی از بخش های بیمارستان به شرایط عادی بازگشته و از بیماران کرونایی تخلیه شده است.

"طالب پور" رییس بیمارستان سینا گفت: منهنی پیک پنجم از ۱۰ روز گذشته رو به کاهش است. در حال حاضر ۱۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان سینا بستری هستند.
او بیشترین مشکل بیمارستان را نداشتن پرستار بخش ICU اعلام کرد و گفت: هیچ یک از بیماران کرونایی فوت شده در بیمارستان واکسن را دریافت نکرده بودند.
حجم ویدیو: 1.94M | مدت زمان ویدیو: 00:01:39
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ببخشید اینجا مرکز استان کرمان مردم رو مجبور به زدن یه نوع واکسن هستند اونم برکت انتخاب دیگه ای نیست

  • شهروز
    ۰ ۰

    از نحوه واکسیناسیون راضیم. دستشون درد نکنه