کد خبر 559195

آسیب های جبران ناپذیر قرار گرفتن دائمی در معرض گوشی موبایل

درست است که تلفن‌های هوشمند زندگی ما را نسبت به قبل آسان‌تر کرده است اما این فناوری آسیب‌هایی برای سلامتی به همراه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران ، تلفن‌های همراه علی رغم آنکه صد‌ها سرویس را در خود جای داده و شما را از بسیاری چیز‌ها بی نیاز می‌کند، اما در صورت زیاده روی در استفاده از آن، آسیب‌هایی را برای سلامتی به همراه دارد.

به گزارش اسکای نیوز،پنج مشکل سلامتی ناشی از تلفن‌های هوشمند وجود دارد که برخی ممکن است آن را احساس نکنند که مهمترین آن‌ها آسیب رسیدن به گیرنده‌های نوری در چشم و خشکی آن‌هاست که منجر به تخریب چشم می‌شود.

در صورت استفاده بیش از پنج تا شش ساعت در روز از تلفن هوشمند، احتمال ایجاد سندرم تونل مچ دست وجود دارد. مطالعات نشان می‌دهد که این سندرم به دلیل اعتیاد به گوشی‌های هوشمند در بین جوانان رایج شده است و علاوه بر سوزن سوزن شدن و بی حسی در انگشتان دست و دست باعث درد مچ دست نیز می‌شود.

این امکان وجود دارد که ترک‌هایی روی پوست شما ایجاد شود، زیرا بسیاری از مطالعات ثابت کرده اند که تلفن‌های هوشمند به مأمن میکروب‌ها و باکتری‌ها تبدیل شده اند و به احتمال زیاد به راحتی به پوست شما منتقل می‌شوند، جایی که مشکلات سلامتی مانند آکنه را ایجاد می‌کنند، به ویژه هنگامی که شما تلفن خود را نگه دارید و آن را روی گونه یا گوش خود قرار دهید، بنابراین توصیه می‌شود این وسایل را همیشه استریل کنید.

مشکل دیگر اختلال در خواب است. برای اینکه فرد بتواند به طور عادی کار کند، باید بین هفت تا هشت ساعت به طور منظم بخوابد، اما تلفن‌های هوشمند اجازه چنین اتفاقی را نمی‌دهند، زیرا استفاده بیش از حد آن‌ها، به ویژه در ساعات پایانی شب، باعث بی خوابی فرد می‌شود و او همچنان در تخت خود می‌چرخد ​​بدون اینکه چشمانش به خواب برود.

در نهایت، به دلیل بی خوابی و اختلال خواب شما را دچار تنش شدید می‌کند و علاوه بر این اعتیاد به تلفن‌های هوشمند می‌تواند منجر به افسردگی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر