کد خبر 558973

معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران تشریح کرد؛

صدور کارت دیجیتال واکسن کرونا برای تردد در شهر

توکلی گفت: برای تردد راحت‌تر افراد در سطح شهر، تصمیم به صدور کارت‌های با عنوان کارت واکسیناسیون هوشمند یا دیجیتال گرفته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، نادر توکلی معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران اظهار کرد: بسیاری از افراد جامعه تصور اشتباهی راجع به تزریق واکسن کرونا دارند و معتقدند نباید واکسن بزنند، اما این در حالی است که هر کدام از واکسن های موجود در کشور جزو واکسن های دارای تائیدیه سازمان جهانی بهداشت و وزرات بهداشت است.

ایمنی واکسن‌های کرونا  ۹۰ درصد است

او افزود: به تمام هموطنان توصیه می شود هر واکسنی که در دسترس است از آن استفاده کنید، زیرا ایمنی واکسن‌ها ۹۰ درصد است، همچنین اگر این ویروس جهش جدید داشته باشد، شرایط کنترل این ویروس و اپیدمی سخت خواهد بود، بنابراین علاوه بر تاکید تزریق واکسن به تمامی افراد جامعه توصیه می شود، دستورالعمل های بهداشتی را همانند گذشته رعایت کنند.

توکلی درباره سامانه کارت دیجیتال کرونا گفت: وزیر بهداشت برای تردد راحت تر افراد در سطح شهر و مکان هایی از جمله سینما، تصمیم به صدور کارت های با عنوان کارت واکسیناسیون هوشمند یا دیجیتال گرفت، این کارت نشان می دهد که آیا افراد واکسن زده اند، چند دوز تزریق کرده اند و آیا در سلامت کامل به سر می‌برند.

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شمار بیماران سرپایی

او اضافه کرد: هفته گذشته به پیک موج پنجم رسیدیم و در چند روز اخیر تعداد بیماران سرپایی به طور مختصر کاهش پیدا کرده است، روند بیماران سرپایی از هفته گذشته تا به امروز حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهشی شده است.

توکلی بیان کرد: در استان تهران آمار بستری ها حدود ۹ هزار بیمار است و بستری های جدید در ۲۴ ساعت گذشته به زیر ۲ هزار نفر رسیده است اما ۱/۴ بیماران بد حال هستند و تعداد فوتی ها نیز کماکان بالا است.

در ادامه مهرناز اسدی فوق تخصص بیمار‌ی‌های ریه بیان کرد:  علایم بیماری کرونا دلتا، تب و گلو درد و شبیه به سرماخوردگی است، اما ویروسی که از ووهان سرایت پیدا کرده بود قدرت بویایی و چشایی افراد را مورد هدف قرار می‌داد، لذا اگر علائمی مانند گلو درد، تب، آبریزش بینی و کوفتگی بدن و علائم گوراشی را بایدکرونا فرض کنیم تا خلافش ثابت شود.

او گفت: اما تصور نکنیم که قرار است یک اتفاق وحشتناک رقم بخورد، در صورتی که تهوع زیاد، اختلال در تغذیه، سردرد شدید، سرفه‌های آزار دهنده و... داریم حتما باید به پزشک مراجعه کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی
  ۰ ۷

  سلام صدور کارت واکسن کرونا بسیار کار خوبی است بخصوص برای افرادی که مایل به زدن واکسن نیستند اگر نتونن به مراکز عمومی برن یا پرواز کنن و از این قبیل تسهیلات استفاده کنن اقدام به زدن واکسن می کنن خسته نباشید

 • رامین
  ۵ ۰

  عمرا باعث التهاب جامعه خواهد شد واکسن واسه اونایی باشه که دلشون میخاد بزنن وقتی اونا واکسن زدن دیگه ازچی ناراحتن مگر اینکه داستانی پشت پرده باشه

 • جعفر
  ۰ ۴

  بسیار کار سنجیدی است صدور کارت هوشمند به شرط سرعت در انجام آن

 • ناشناس
  ۵ ۰

  بیخود کردن اجباری کنن اول برن غذای سالم و مسکن و شغل را اجباری کنن که از نبود اینها داریم می میریم و زندگی نمیکنیم...بعدشم واکسن ها چه اطمینانی هنوز بهش هست؟ ما با طب سنتی درمان شدیم...بعد هم هرکی این واکساناتونا میزنه پس باید دیگه کرونا نگیره و بنابراین از منی که واکسن نزدم نباید واگیر کنه اگه انقدر واکسناتون خوبه...