کد خبر 556980

چرا باید قبل از خواب جواهرات خود را درآورید؟

برخی دلایل مهم وجود دارند که تأکید می‌کنند باید قبل از خواب جواهرات خود را کنار بگذارید.

به گزارش وب سایت آمریکایی brightside، برخی از مواد مورد استفاده در ساخت جواهرات، مانند نیکل، ممکن است باعث تحریک پوست‌های حساس، خارش و قرمزی شوند و هنگام استفاده از جواهرات در تمام شب، احتمال تحریک افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بهمچنین، استفاده مداوم از گوشواره در هنگام خواب ممکن است باعث افتادگی لاله گوش شود؛ به گونه‌ای که در طول سال‌ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و اگر به آن‌ها استراحت شبانه‌ای ندهیم، ممکن است بیشتر و بیشتر آویزان شوند. استفاده از گوشواره همچنین ممکن است به دلیل مخلوط شدن چربی ترشح شده از پوست با سلول‌های مرده و باکتری‌ها باعث ایجاد بوی نامطبوع از لاله گوش شود.

علاوه بر این، برخی از خانم‌ها به دلیل تورم انگشتان و دست‌ها هنگام برداشتن حلقه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند، زیرا مایعی شب هنگام داخل بافت‌ها جمع شده و منجر به تورم می‌شود.

خوابیدن با گردنبند نیز منجر به گره خوردن آن به مو یا پیچیدن آن در گردن می‌شود. چیز‌های کوچک آویزان همچنین می‌تواند شما را از خواب بیدار کند.

اگر جواهرات خود را برای تمیز کردن جدا نکنید، می‌تواند به پناهگاهی برای آلودگی‌ها و باکتری‌ها تبدیل شود، به ویژه حلقه‌هایی که دائما با پوست تماس دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    بچه که بودم همیشه مردم تو سفره هفت سین سکه طلا میزاشتن دست همه خانم ها چنتا النگو بود گوشواره و ی گردن بند و اویز همه داشتن اما الان گفتن از جواهرات و همچین خبری فقط باعث نیش خند میشه ما به اندازه کافی گرفتار هستیم با این تیتر ها باعث حسرتمون نشید خدا لعنت کنه باعث و بانیان وضعیت موجود