کد خبر 555247

متابولیسم شما در میانسالی کند نمی شود!

یک مطالعه جدید نشان داده است که متابولیسم که مدتهاست تصور می‌شود در دوران بزرگسالی به تدریج کاهش می‌یابد ، در واقع بین ۲۰ تا ۶۰سالگی تثبیت می‌شود و یعنی هیچ بهانه‌ای برای اضافه وزن در میانسالی نیست.

به گزارش نیویورک پست، یک تیم بین المللی از محققان killjoy، که پژوهش آنان روز جمعه در مجله ساینس منتشر شد، دریافتند که متابولیسم در نوزادانی که به طور طبیعی ۵۰ درصد سریعتر از بزرگسالان کالری می‌سوزانند، به بالاترین حد خود می‌رسد. این میزان سالانه حدود ۳ lines کاهش می‌یابد تا زمانی که به سن ۲۰ سالگی یا بیشتر برسند، یعنی هنگامی که متابولیسم در اواسط بزرگسالی به شکل یکنواخت ادامه می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این به چه معناست: ما دیگر نمی‌توانیم میانسالی را دلیل اصلی اضافه وزن خود بدانیم. برای افزایش دقت مطالعه، محققان تفاوت‌های متابولیک در داوطلبان، مانند اندازه  عضله و ترکیب چربی بدن را در نظر گرفتند.

یک مطالعه جدید آشکار نشان داده است که متابولیسم در واقع بین ۲۰ تا ۶۰ سالگی تثبیت می‌شود (هنگامی که در واقع شروع به کاهش می‌کند). این به چه معناست؟ ما دیگر نمی‌توانیم میانسالی را دلیل چاقی خود بدانیم.

هرمان پونتزر، استادیار مردم شناسی تکاملی در  دانشگاه دوک، روز پنجشنبه در گفتگو با NBC News در مورد این تحقیق گفت: "میزان متابولیسم در طول زندگی بزرگسالان، ۲۰ تا ۶۰ ساله واقعاً ثابت است. "

 دیوید بوچین، مدیر مرکز جراحی چاقی در بیمارستان نورثول-هانتینگتون، به نیویورک پست گفت که نتایج مطالعه جدید "برای افراد عادی تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند و این مطالعه نباید باعث شود افراد با کاهش وزن خود متفاوت رفتار کنند، آن‌ها هنوز برای حفظ وزن خود نیاز به رژیم و ورزش دارند. "

پونتزر همچنین گفت: "این اولین بار بود که ما توانستیم این کار را با یک مجموعه داده واقعاً بزرگ انجام دهیم که به ما اجازه می‌دهد تأثیر اندازه بدن، سن و جنسیت و همه این موارد را در هزینه‌های انرژی  در طول زمان بررسی کنیم. "

این مطالعه چگونگی پیری سلول‌های ما را روشن می‌کند و نشان می‌دهد که متابولیسم ما ارتباط کمی با فعالیت بدنی دارد  و بیشتر با زیست شناسی ما ارتباط دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر