کد خبر 554268

کالری غذا‌های محرم را بهتر بشناسید

با کالری مرسوم‌ترین غذاهای نذری ایام محرم و صفر، آشنا شوید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، همه ما دوست داریم در عزاداری‌های ماه محرم شرکت کنیم، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرکت در این مراسم‌ها نگران کننده شده است. امیدواریم در ماه محرم بیشتر مراقب سلامتی خود و عزیزانتان باشید تا ویروس کرونا گریبان‌گیر شما و آن ها نشود.

ما ایرانی‌ها به علت ارادت خاصی که به امام حسین(ع) و اهل بیت پاک و مطهر ایشان داریم، همیشه به دنبال هرچه باشکوه‌تر برگزار کردن مراسم عزاداری محرم هستیم. در این ماه بزرگ و کوچک، زن و مرد؛ دل‌هایشان را یکی می کنند و به یاد امام حسین و برای امام حسین، از دسته‌ها و تعزیه‌خوانی‌ها، تا مجالس روضه و مصیبت خوانی در مساجد. نذری دادن هم که شده رسم همیشگی عزادارن ایرانی را زنده نگه می دارند.

خیلی‌ها نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رسم نذری را همچنان ادامه می دهند. هرچند توصیه‌ی ما این است که نذری‌ها به صورت مواد غذایی خشک باشه، اما اگر تصمیم دارید عطر برنج و خورشت محرم را به راه بندازید، یادتان باشه که تمامی موارد بهداشتی رو رعایت کنید.

برای این که بتوانید با خیال راحت از این غذاها لذت ببرید و نگران رژیمتان نباشید، لیستی از غذاها و نوشیدنی‌هایی که در ماه محرم متداول هست را برایتان تهیه کردیم. این جدول شامل لیستی از غذاهای محرم مثل شله‌زرد، حلیم و یا عدس پلو و میزان کالری که هرکدام از این غذاها دارند.

در این لیست حتی کالری یک لیوان شیرکاکائو و یا شربت را هم گذاشتیم. اگر مراقب میزان کالری که با خوردن غذاهای نذری دریافت می‌کنید باشید، هیچ جای نگرانی برای شکستن رژیمتان وجود ندارد.

غذا

بیشتر بخوانید
ارسال نظر