کد خبر 390502

مصالح ساختمانی چقدر گران شد؟

گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران فصل تابستان ١٣٩٨ منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ١٣٩٨ به عدد 407 رسید که این رقم نسبت به شاخص فصل قبل (406.9)، تقریبا بدون تغییر و نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (٣١٥.٤)، ٢٩ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات میانگین شاخص چهار فصل منتهی به فصل تابستان سال ١٣٩٨ نسبت به میانگین شاخص چهار فصل منتهی به تابستان سال ١٣٩٧ معادل ٤٩,٢ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل که ٥٦.٣ درصد بوده ٧.١ درصد کاهش داشته است.

در فصل تابستان سال١٣٩٨ شاخص قیمت گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ١٣ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشته است.

گروه «سنگ» با ٣,٩ درصد و گروه «انواع بلوک، سفال وآجر» با ٥,٣ درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی تاثیرگذاری در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران داشته‌اند.

همچنین از بین تمامی گروه‌ها، گروه «آهن آلات میلگرد پروفیل درب و پنجره و نرده» با ٩,٢ درصد و گروه «چوب» با ٢,٦ درصد و گروه «تاسیسات برقی» با ٣,٨ درصد و گروه «تاسیسات مکانیکی و انواع عایق حرارتی» با ٤ درصد و گروه «ایزوگام و قیرگونی آسفالت» با ٢,٣ درصد و گروه «شیشه» با 0.2 درصد کاهش نسبت به فصل قبل به ترتیب بیشترین تاثیر گذاری در کاهش شاخص کل را به خود اختصاص داده‌اند.

5We9VVtQzqLF

بیشتر بخوانید
ارسال نظر