{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372582

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه بازار در رکود عمیق فرورفته گفت:‌ کاهش قیمت مسکن واحدهای ۱۵۰ متر به بالا آغاز شده و این افت قیمت به سایر متراژها نیز کشیده خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسام عقبایی ، در پاسخ به این سوال که آیا از کسادی بازار مسکن باید خوشحال شد که باعث افت قیمت می‌شود، گفت: بازار مسکن در رکود فرو رفته است و این رکود باعث کاهش قیمت خواهد شد.

عقبایی در پاسخ به این سوال که آیا این کسادی بازار مسکن را می توان با رکود سال‌های 92 تا 96 که بسیار عمیق بود مقایسه کرد، اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که حجم معاملات مسکن 78 درصد کاهش داشته است و چند سال گذشته شاید چنین افت معاملاتی نداشتیم.

* کاهش 30 درصدی قیمت 150 متر به بالا تا شهریور ماه

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور ماه واحدهای 150 متر به بالا 30 درصد کاهش قیمت داشته باشند و باید پیش‌بینی خود را در خصوص واحدهای زیر 150 متر نیز این طور عنوان کرد که افت قیمت این واحدها از 5 درصد تا 30 درصد خواهد بود.

* 80 درصد معاملات اخیر مسکن برای سرمایه‌گذاری بود

وی با تأکید بر اینکه این افت قیمت‌ها منوط به این است که شرایط ویژه‌ای برای حامل‌های انرژی و بازار ارز رخ ندهد، گفت: طی سال‌های 96 و 97 بیش از 80 درصد خرید مسکن برای سرمایه‌گذاری بود و 20 درصد معاملات تنها توسط مصرف‌کننده‌های واقعی صورت گرفته است.

عقبایی با اشاره به اینکه رشد قیمت مسکن باعث شد تا قدرت خرید مسکن کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کند، اظهار داشت: نباید با این عنوان که بازار مسکن با ورود به رکود افت قیمت را تجربه خواهد کرد خوشحال شد چرا که بخش مسکن با 1300 شغل وابسته است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لعنت خدا بر محتکران و سوداگرانی که باعث این همه گرانی در حوزه مسکن شدند. مجلس و دولت هم که خواب ناز هستن!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باشه!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت مسکن به طرز وحشتناکی با واقعیات جامعه فاصله دارد و اطمینان داشته باشید تا چند سال آینده حتی اگر دلار 40 تومان هم بشود بیشتر ازین گران نخواهد شد. تا چند ماه آینده حداقل 50 درصد از حباب قیمتهای املاک بویژه در تهران تخلیه میشه.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری