کد خبر 369938

جزئیات مراحل دریافت تسهیلات ساخت در بافت فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران جزئیات مراحل مختلف دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در تهران را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، رضا نگهبان اظهار داشت: متقاضیان باید چهار مرحله را برای دریافت تسهیلات ساخت در بافت های فرسوده طی کنند. در مرحله اول متقاضیان باید با مراجعه به شهرداری از واقع بودن ملک خود در بافت فرسوده و ناکارآمد اطمینان حاصل کنند یعنی در این مرحله باید از شهرداری استعلام بگیرند.

وی افزود: در مرحله دوم با مراجعه به سامانه تسهیلات بهسازی و نوسازی http://facility.udrc.ir (بارگذاری مدارک شناسایی، سند مالکیت، پروانه ساختمان، استعلام وقوع ملک در سامانه بافت ناکارآمد شهری شهرداری و …) ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: در مرحله سوم متقاضیان باید به اداره راه و شهرسازی شهرستان (در شهر تهران مراجعه به سازمان نوسازی شهرداری تهران) مراجعه کنند. در این مرحله متقاضیان باید اصل مدارک و همچنین کد رهگیری ثبت نام شده در سامانه را به همراه درخواست دریافت معرفی نامه تسهیلات ساخت به بانک های عامل (صدور معرفی نامه) و تأیید توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در اختیار داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل مدارک و پیمودن این مراحل، متقاضیان در مرحله آخر با مراجعه به سرپرستی بانک عامل می توانند تسهیلات را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر