کد خبر 368709

وزیر راه و شهرسازی:

مسکن نخرید تا ارزان شود/ کاهش قیمت مسکن به استان‌ها رسید

وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه نشست هیات دولتی در حمع خبرنگاران از کاهش قیمت مسکن در تهران و سرایت این وضعیت به دیگر استان ها سخن گفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، محمد اسلامی گفت: در تهران قیمت‌ها نه تنها افزایش نیافته است بلکه بازگشت داشته و این امر تاثیر سراسری در کشور داشته که قابل مشاهده است. وی با تاکید بر اینکه نوسان‌های قیمت مسکن در ماه‌های اخیر تابع عرضه و تقاضا نیست، گفت:  نباید تحلیل کنیم افزایش قیمت به دلیل کاهش عرضه بوده است.

وی افزود: سهم بزرگی از عرضه‌های مسکن وارد بحث سوداگری شده است. همچنین کسانی که می ‌خواستند ارزش پول خود را حفظ کنند آن را تبدیل به ملک کردند.  قیمت مسکن  در یک سال اخیر افزایشی بیش از صد در صد را تجربه کرده است.  

وزیر راه تاکید کرد: از همه مهمتر متراژ خانه‌هاست؛ پروانه‌های صادر شده بالای ۱۴۰ و ۱۵۰ متر مربع بوده در حالیکه معامله‌های سال گذشته در تهران انجام شده زیر ۱۰۰ مترمربع بوده و نشان می‌دهد که تقاضای جامعه هدف در بخش مسکن، خانه‌های زیر ۱۰۰ متر بوده است.

محمد اسلامی

وی با بیان اینکه چاره مقابله با گران فروشی نخریدن است، گفت: ماه گذشته رشد قیمتی حباب گونه بود و منطقی نداشت؛ همان موقع نیز گفتم که راهش این است که افراد تحمل کنند و خرید نکنند که این امر تاثیر خود را نشان داد؛ این ماه شاهد توقف رشد بادکنکی قیمت‌ها بودیم و این افت کمک کرد تا فضا آرام شود.

اسلامی با بیان اینکه در برنامه اجرایی جامعه هدف برای ما مهم است، گفت: قشری که نیازمند مسکن است حتما به نقش و مساعدت دولت نیاز دارد و برنامه‌ای را به صورت جدی شروع کردیم و پیشنهاد دادیم که رسانه‌ها نیز پیشرفت پروژه‌ها را هفتگی رصد و ارائه کنند.

وی افزود: چون بیشترین حجم مشکلات در تهران است، مسایل مبتلابه مسکن در استان تهران جزو دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت؛ بر این اساس تکمیل مسکن مهر - که بیش از ۵۵ هزار واحد آن تکمیل نشده بود - را تکمیل و ساخت ۶۰ هزار واحد جدید را شروع خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال متروی هشتگرد یکی دیگر از برنامه‌های اجرایی این وزارتخانه است و راه‌اندازی این مترو کمک می‌کند تا مردم سریعتر از این شهر استفاده کنند و به زودی این مترو راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: برای شهر جدید پرند نیز قطار حومه‌ای را فعال کردیم و تفاهمی نیز انجام شده است که متروی آن را از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) فراهم کنیم.

عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: برنامه های اجرایی به صورت توام کمک می‌کند گشایشی ایجاد شود تا افراد با قیمت کمتر خانه بخرند. اسلامی بیان کرد: امسال در عید سعید غدیر خم با حضور رییس جمهوری ساخت ۱۵۰ هزار واحد جدید را به صورت ویدئوکنفرانس در کشور آغاز می کنیم تا نهضت خانه سازی در کشور فراگیر شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • احمد
  ۷ ۱

  قیمت تیر اهن 14 تا 950 هزارتومان رسید الان شده 690 هزار تومان پس قیمت ها حدود 25 درصد حباب دارد

  • ناشناس
   ۰ ۱

   جو گیر نشو عمو! ایشون شغلش قصه های قشنگ گفتنه، ربطی به واقعیت نداره.

 • حمید
  ۸ ۱

  نخرید واقعا نخرید

 • عباس
  ۵ ۰

  چاره این است که شما مسئولین بی لیاقت برید کنار واین باند مافیایی بشکند
  عجبا شما همه چیز را می اندازید گردن این مردم بدبخت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرمایش درست، اما برای درست تر شدن فرمايشات حتما آمار قیمت های بانک مرکزی رو هم درست بفرمایید که دل همه خوش بشه!

 • علی
  ۰ ۰

  حدود دو ماه قبل اسکلتهای 2 طبقه شهرکی 500 ملیون در سایت دیوار بود تا اینکه بنگاههداران اومدن با هم دیگه شروع کردن قیمت‌های همین اسکلت ها رو نجومی و بالای 1 ملیارد گذاشتن و حتی 2 ملیارد
  و کسانیکه گذاشته بودن برا فروش سریع حذف کردن خلاصه به یکماه نکشید که قیمت ها ی واقعی شد یکو نیم ملیارد بهمین سادگی کجایند مسولین!!!

 • سامان
  ۰ ۰

  صاحاب نداره این مملکت اگه داشت دلیلی نداشت قیمت مسکن این همه بالا بره.بنگاه داران عزیز دست بردارن از این همه دلال بازی.

 • سامان
  ۰ ۰

  صاحاب نداره این مملکت اگه داشت دلیلی نداشت قیمت مسکن این همه بالا بره.بنگاه داران عزیز دست بردارن از این همه دلال بازی.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این وضعیت هیشکی توان خرید نداره خونه چهار برابر افزایش یافته چخبر