کد خبر 345766

مسکن اولویت اول پرداخت برای خسارات سیل

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اولویت رسیدگی به خسارات را بخش مسکونی و کسب‌ و کار دانست و گفت: استان‌ها جمع‌بندی ستاد بحران در بخش جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن را سریع‌تر اعلام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: در بارش‌های اخیر در کشور 24 استان، 231 شهرستان و 269 شهر و 5 هزار روستا درگیر سیل شدند

وی با اشاره به همکاری بخش خصوصی و دولتی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان افزود: در بارش‌های اخیر حدود 14 هزار از افراد به صورت خودیار و همیار و پیمانکاران با بیش از 10 هزار ماشین برای کمک‌رسانی آماده باش بودند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات بیان کرد: کمبودها و ضعف‌هایی در راه و شهرسازی وجود داشت اما با تمام کاستی‌ها خدمات‌رسانی کرده‌ایم و با تجهیزات حداکثری در حالت آماده باش و امدادرسانی هستیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید عوامل موجب خسارت شناسایی و حل و ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها باید متوقف شود.

وی با اشاره به جلسات دولت در 7 و 11 فروردین اولویت رسیدگی به خسارات را بخش مسکونی و کسب‌ و کار دانست و افزود: استان‌ها جمع‌بندی ستاد بحران در بخش جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن را سریع‌تر اعلام کنند تا پرداخت‌ها آغاز شود، یک سری اقدامات توسط صندوق توسعه ملی صورت گرفته‌است.

اسلامی اضافه کرد: نخستین وظیفه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان بازگشایی تمام مسیرها و پل‌ها برای تردد ایمن مردم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر