کد خبر 324741

وام مسکن مهر افزایش می‌یابد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تسهیلات مسکن مهر از ۳۰۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی نبیان روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن خراسان رضوی در مشهد افزود: بر اساس رویکرد و تاکید دولت پروژه های مسکن مهر کشور باید سال 1398 تکمیل و پرونده آنها بسته شود لذا برای شتاب در روند نهایی شدن آنها، موضوع افزایش وام از 300 میلیون ریال به 400 میلیون ریال در دست پیگیری است که به زودی اجرایی می شود. 
وی ادامه داد: دغدغه های این پروژه ها باید به صورت صریح پیگیری و امور زیربنایی و روبنایی آنها تکمیل شود. 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین به واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی اشاره و بیان کرد: تعدادی مسکن مهر بی متقاضی در کشور وجود دارد که با پیگیری وزارت راه و شهرسازی تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی(ره) برای واگذاری آنها به امضا رسید و اکنون این کار در استان ها پیگیری می شود، با سازمان بهزیستی نیز در حال هم افزایی و همکاری هستیم تا از این راه مشکل واحدهای بدون متقاضی حل شود. 
وی گفت: مجوزی نیز از وزیر راه و شهرسازی در خصوص پیگیری پروژه های مسکن مشارکتی در گستره ملی اخذ شد که این مجوز در خراسان رضوی نیز می تواند به صورت ویژه اجرایی شود، اجرای پروژه های مسکن مشارکتی ارزش افزوده برای خراسان رضوی به همراه خواهد داشت و منجر به رونق ساخت و ساز و اشتغالزایی می شود. 

* 70 میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت ها 
نبیان همچنین اظهار کرد: تکمیل زیرساخت های مسکن مهر بر عهده دولت است و باید در این زمینه اهتمام داشت، مصوبات دولت مربوط به زیرساخت های پروژه های مسکن مهر باید مدنظر باشند. 
وی افزود: برای تکمیل زیرساخت های مسکن مهر در خراسان رضوی در نشست امروز اختصاص 70 میلیارد ریال اعتبار دولتی مصوب و به زودی تخصیص می یابد. 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در ادامه همچنین گفت: در جریان مشکلات بخش آب هستیم اما باید با تخصیصهای به جا و صحیح موضوع آبرسانی و سایر امور زیربنایی با سرعت در این پروژه ها در خراسان رضوی تکمیل شود. 
وی به موضوع اسناد مسکن مهر هم اشاره و بیان کرد: در زمینه صدور اسناد تک برگی مسکن مهر سرعت و وضعیت مطلوبی در خراسان رضوی وجود ندارد. این مشکل را می توان از طریق تفاهمنامه هایی با سازمان ملی زمین و مسکن حل کرد و به آن شتاب داد. 
نبیان افزود: مصوبات شورای مسکن لازم الاجراست و باید بتوان در اقدام عملیاتی مشکل مسکن مهر را در خراسان رضوی و سایر کشور حل نمود. 
پروژه مسکن مهر که از سال 1386 در خراسان رضوی آغاز شد شامل 119 هزار و 395 واحد در شهرهای جدید گلبهار و بینالود، شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت و زیر 25 هزار نفر جمعیت می شد. از کل واحدهای ساخته شده پروژه مسکن مهر تاکنون 94 هزار و 120 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر جمعیت، زیر 25 هزار نفر جمعیت و شهرهای جدید افتتاح شده که معادل 91 درصد از کل این پروژه است. 

ارسال نظر