کد خبر 321122

پیش‌بینی ستاریان از آینده مسکن

یک کارشناس مسکن علت کاهش نیافتن قیمت ملک را عدم هماهنگی حرکت مسکن با دلار دانست.

به گزارش اقتصادآنلاین، بیت‌الله ستاریان در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره‌ وضعیت بازار مسکن توضیح داد: با توجه به اینکه مسکن نمی‌تواند همپای روند دلار حرکت کند نمی‌توان به این زودی انتظار کاهش قیمت مسکن را داشت.

او همچنین اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی من درباره‌ نرخ 11و 12 هزار تومان برای دلار، هنوز این قیمت به ثبات نرسیده است.

ستاریان با اشاره به جهش یکباره نرخ دلار از سه هزار تومان به 11هزار تومان در ماه‌های گذشته بیان کرد: با این حد از جهش نرخ دلار، مسکن نتوانست این ضریب افزایش را پر کند به علاوه کسری تولید نیز مزید بر علت شد تا شاهد بازار فعلی مسکن باشیم.

وی به افزایش هزار و 100برابری قیمت مسکن و همچنین افزایش 168برابری نرخ دلار در 25سال گذشته، اشاره کرد و گفت: مسکن به این خاطر که یک کالای سرمایه‌ای است، قیمت آن در هیچ دوره‌ای به عقب برنگشته و شاخص افزایش قیمت مسکن نسبت به کالاهای دیگر 2.5برابر بوده و نسبت به میانگین دیگر کالاها رقم بسیار بالایی است.

این کارشناس مسکن همچنین درباره‌ آینده بازار پیش بینی کرد: با توجه به اینکه مسکن یک کالای سرمایه ای است و تولید محدودی در ایران دارد همیشه می‌توان در این حوزه سرمایه‌گذاری کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • دانشجوي اقتصاد
  ۲ ۲

  باتوجه به ركود شديد دربازار مسكن قيمت مسكن روبه نزول است ودر كوتاه مدت قيمتها شديداً محكوم به شكست خواهد بود . واين جودادنهااثري در نگهداري قيمتهاي كذايي در بازار آشفته مسكن نخواهد داشت

 • ناشناس
  ۱۱ ۱۰

  این ها که دل مردم رو به کاهش قیمت مسکن امیدوار می کنند در واقع به بی خانمانی اون ها کمک می کنند

  • ناشناس
   ۱۰ ۸

   آقاي عزيز جو گراني دادن امروزه هيچ جاي منطقي ندارد....... كاهش مسكن اميدواري نيست.... بلكه واقعيتيست كه بزودي زود در بخش مسكن بوقوع خواهد پيوست وشكست قيمتها را همگي شاهد خواهند بودو متعاقباً مصرف كنندگان واقعي به صحنه خواهند آمد

 • ناشناس
  ۸ ۳

  مسکن کالای سرمایه ای از پول زجر کشیده وبی سر پناه اکثریت مردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!واقعاً که مسخره است

 • ناشناس
  ۹ ۴

  با توجه به ظرفیت فعلی اقتصاد مسکن و چشم‌انداز آتی آن، فروش در مقطع فعلی بیش از آن‌که به نفع خریداران باشد، سود طرف عرضه را به دنبال دارد.

 • سیاوش
  ۵ ۴

  مسکن به قیمت دلار آمریکا !!!زمین در ایران- نیروی انسانی در ایران با دستمزد ایرانی-سرمایه دار در ایران چه بر سر مستاجران و بی خانه ها وارد می آورد-کجا نوشته شده کالای که در ایران تولید می شود و ۷۰درصد قیمت آن زمین است باید به قیمت دلار آمریکا سنجیده شود -مگر شما با کیفیت آمریکا مسکن تولید میکنید؟؟؟؟؟؟

  • ناشناس
   ۱ ۰

   اینجا ایرانه!
   قیمت همه چیز به دلار به اضافه کلی هزینه، باج و غیره و با کیفیت درجه 3 چینی.

 • اکبر
  ۲ ۰

  سرمايه مردم دست کم تا 5 سال آينده در چاه عميق مسکن حبس خواهد شد. چون برخلاف سال 1391 پول جديدي به کشور پمپاژ نشده و صرفا يه عده رميده و البته ذوق زده از بازار پول بانک ها به تله مسکن گرفتار شدند.

 • ناشناس
  ۴ ۱

  چاپ پول بدون پشتوانه = تورم = افزایش قیمت مصالح ساخت مسکن = افزایش اجاره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قیمت دلار = نسبت نقدینگی به منابع ارزی به تومان تومان 17000 = 100000000000 / 1700000000000000