{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 317435

یک کارشناس بازار مسکن گفت: در راستای کاهش نرخ ارز، از چند روز آینده با کاهش قیمت واحد‌های مسکونی در کلان شهر‌ها مواجه خواهیم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، احمد سرحدی در خصوص کاهش قیمت مسکن تصریح کرد: با پایین آمدن نرخ ارز شاهد این بودیم که اغلب بازار‌ها دچار افت قیمت شدند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بازار سکه و طلا اشاره کرد همچنین کاهش قیمت ارز تاثیر خود را در بازار مسکن نیز خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: کاهش قیمت در بازار با گذشت زمان دو تا سه ماهه اتفاق خواهد افتاد، زیرا تاثیر کاهش نرخ ارز بر بازار مسکن مستقیم نبوده و تا اواسط زمستان سال جاری رونق در بازار مسکن بیشتر احساس خواهد شد.

این کارشناس اقتصادی در خصوص دلایل کاهش قیمت مسکن توضیح داد: علاوه بر تاثیر قیمت ارز بر بازار مسکن، عدم توانایی مردم برای خرید واحد مسکونی نیز از دلایل این کاهش قیمت‌ها بود.

سرحدی با پاسخ به این سوال که کاهش قدرت خرید مردم چگونه موجب کاهش قیمت شد، افزود: افرادی که صاحب تعداد واحد مسکونی زیادی در سطح کلان شهر هستند با عدم توانایی مردم برای اجاره یا خرید واحد‌ها مواجه می‌شده پس با این اوصاف این افراد برای گردش سرمایه خود مجبور به کاهش نسبی قیمت واحد‌های خود و دریافت سود کمتر می‌شوند.

 
 وی با ذکر این مطلب که تنها حمایت‎های دولت می‌تواند این وضعیت را بهبود یابد، اظهار کرد: علاوه بر حمایت‌های دولت، وزیر جدید راه و شهرسازی با اقداماتی که در دست اجرا دارد در امر کاهش قیمت‌ها می‌تواند قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری