کد خبر 284566

چند درصد جمعیت تهران اجاره نشین هستند؟

مشاور وزیر مسکن با اشاره به سرریز شدن بخش اعظمی از منابع و جمعیت کشور به استان تهران گفت: یک چهارم خانواده‌ها در استان تهران مستأجر هستند که پردیس با ۵۸ درصد، ری ۴۹ درصد و تهران ۴۲ درصد بیشترین میزان مستأجران در سطح استان را به خود اختصاص می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اردشیر گراوند امروز در چهارمین جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان تهران، با اشاره به عدم تعادل منطقه‌ای اظهار داشت: ایران دچار عدم تعادل منطقه‌ای شده است که این امر سبب شده بخش اعظمی از منابع و جمعیت به تهران سراریز شوند.

وی بیان کرد: هم در مبدأ مهاجرت و هم مقصد مهاجرت یعنی تهران مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که در مجموع به سبب عدم تعادل منابع، رشد سریع بیکاری، ضعف امنیت و گسترش آسیب‌های اجتماعی و گسترش مهاجرت و مداوم به مناطق برخوردار شده است.

مشاور وزیر مسکن با اشاره به اینکه ۲۲ درصد کشاورزی و صنعت به سمت تهران آمده است افزود: تهران و اصفهان ۵۱ درصد کل شیر کشور را تولید می‌کنند، از سوی دیگر یک چهارم خانواده‌ها در استان تهران مستأجر هستند که پردیس با ۵۸ درصد، ری ۴۹ درصد و تهران ۴۲ درصد بیشترین میزان مستأجران در سطح استان را به خود اختصاص می‌دهند.

گراوند همچنین تصریح کرد: ۴۲.۴ درصد پزشکان متخصص به تهران سرازیر شدند، ۴۱ درصد مؤسسات درمانی خصوصی در تهران هستند، در زمینه هتلداری نیز تهران بعد از خراسان رضوی در رتبه دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۵۴ درصد کل مؤسسات پژوهشی در تهران واقع شده است گفت: ۳۲ درصد کارگاه‌های صنعتی با ۲۶ درصد شاغلان در تهران و اصفهان هستند، ضمن اینکه ۴۲ درصد درآمد‌های صنعتی نیز در اختیار تهران و اصفهان است.

مدیرعامل انجمن توسعه متوازن کشور سپس بیان کرد: ۳۱ شهرستان از جمله شهرستان‌های جنوبی کشور با درصد بالای بیکاری، بیش از ۵۰ درصد مهاجرت را دارند که ضرورت توجه به این آسیب‌ها را دوچندان می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر