کد خبر 175264

۵۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی

مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این‌که ۵۴۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون فروش اقساطی نشده و ۱۵۰ هزار واحد مشکل‌دار داریم، گفت: از این تعداد ۵۰ هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی است.

محمدهاشم بت‌شکن با اشاره به این‌که تاکنون 540 هزار مسکن مهر فروش اقساطی نشده، درباره واحدهای مسکن مهر دارای مشکل، اظهار کرد: حدود 150 هزار واحد مشکل دار مسکن مهر داریم که از این تعداد 70 هزار واحد تکمیل شده‌اند اما انشعاب ندارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی با بیان این‌که 30 هزار واحد مسکن دیگر نیز تکمیل اما متاسفانه بدون این‌که این واحدها فروش اقساطی شوند، تصرف شده است، افزود: 50 هزار واحد دیگر نیز تکمیل شده و در جاهایی ساخته شده که متقاضی ندارند.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه میزان وام ساخت برای انبوه‌سازان توسط بانک مسکن در نظر گرفته شده است، گفت:‌برنامه اولیه ما برای انبوه‌سازان پرداخت 100 هزار فقره وام بود که از ابتدای امسال تاکنون برای 104 هزار واحد تسهیلات به سازندگان اعطا شده است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این‌که برای بافت فرسوده نیز 50 هزار واحد تسهیلات در نظر گرفته شده است،‌ افزود:‌ تاکنون ساخت 22 هزار واحد از محل تسهیلات بانک مسکن انجام شده است.

بت‌شکن با تاکید بر این‌که تسهیلات بانک مسکن برای انبوه‌سازان در بخش مشارکت مدنی کامل بوده و بیشتر از رقم در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات از محل برنامه بافت فرسوده به انبوه‌سازان مشکلی به لحاظ منابع مالی نداریم، تنها باید چارچوبی از طریق شهرداری، و عمران و بهسازی باید طی شود .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۴ ۰

    تحویلم که بدن کسی نمیتونه اونجا بدون امکانات زندگی کنه پول مردم ریختند تو جیب یه عده ای از شرکتهای برج ساز .....