{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 147992

مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن با هدف توسعه آموزش، پژوهش و فناوری در زمینه‌های راه، مسکن و شهرسازی به عنوان یکی از بخش‌های بنیادین برای توسعه و پیشرفت کشور در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و کالبدی، به صورت مشترک میان دانشگاه تهران و وزارت راه و شهرسازی تأسیس می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در دیدار دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسؤولان این وزارتخانه با رییس دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه تأسیس مؤسسه پژوهشی شهر و مسکن، بین دانشگاه تهران و وزارت راه و شهرسازی به امضاء رسید.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در این جلسه با اشاره به جایگاه دانشگاه تهران و نقش آن در توسعه کشور گفت: بین دانشگاه و جامعه همواره رابطه تنگاتنگی وجود داشته و تقریباً بدون توسعه دانشگاه‌ها نمی‌توان شاهد توسعه و پیشرفت کشور بود.

رییس دانشگاه تهران افزود: تعامل با نهادهای اجرایی که نقش اصلی در توسعه کشور را بر عهده دارند، برای دانشگاه تهران بسیار ضروری است و از این‌رو تمایل داریم با ایجاد این مؤسسه مشترک بین دانشگاه و وزارت راه و شهرسازی امکان فعالیت‌های گروهی را بیش از پیش فراهم کنیم.

همچنین دکتر عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی نیز در سخنانی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های متعدد بین وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه تهران گفت: در امضای اساسنامه پژوهشی شهر و مسکن، مؤسسه مشترکی ایجاد می‌شود که هدف از آن رسیدگی به مسائل متعدد بنیادین ایران در حوزه مأموریت وزارت راه و شهرسازی است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاه مادر نقش بسزایی در گسترش دانش دارد و با ایجاد این مؤسسه می‌توان مسائل بنیادین را طرح کرد و از دانش استادان دانشگاه تهران و دانشجویان برای حل مسائل بهره برد.

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی جالبه که جناب آخوندی که کمتر از یکسال از وزارتش باقی نیست به فکر ایجاد موسسه پژوهشی با اساسنامه‌ای کاملا مشابه مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی (در سال 92 با هدف انسجام فعالیتهای پژوهشی وزارتخانه و جلوگیری از موازی کاری پژوهشی با ادغام کلیه موسسات پژوهشی وزارتخانه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی تبدیل شد) بوجود آمده و کلیه معاونین ایشان از اعضای هیات امنای این موسسه هستند!!!!!!!
  آینده نگری جناب وزیر جای تقدیر و تشکر فراوان دارد........................
  خوبه که همه وزرا در این یکسال باقی مانده به فکر تاسیس مراکز خصوصی با وظایف مشابه وزارتخانه خود باشند...... بالاخره مدیران همیشه باید مدیر بمانند!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بسیار تامل برانگیز است که حالا که کمتر از یکسال از دولت تدبیر و امید باقی است وزیر راه اقدام به تاسیس موسسه پژوهشی با شرح وظایف و اساسنامه‌ای کاملا مشابه با مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی نموده که یکی از مراکز تحقیقاتی بنام و مطرح کشور و آن وزارتخانه است و این در حالی است که در سال 90 با هدف انسجام فعالیتهای پژوهشی و جلوگیری از موازی کاری کلیه مراکز تحقیقاتی این وزارتخانه در مرکز تحقیقات ادغام گردید.
  جالبه که کلیه معاونین وزیر و خود وی جزو هیات امنای این موسسه هستند .
  وزیر آینده نگر به ایشان می‌گویند...
  سایر وزار هم خوبه که تا دیر نشده اقدام به تاسیس موسسه خصوصی با شرح وظایف وزارتخانه خود بکنند تا از سال دیگه بیکار نشوند..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جای تاسف است که معاونین و خود ایشان که جملگی از دانشگاه تهران هستند با اهداف معین و کاملا مشهود دارند ارکان تحقیقاتی ملی مانند مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی که تدوین ایین نامه 2800 مقررات ملی ساختمان، و فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های ساختمان و مسکن و معماری و شهرسازی و حمل و نقل بر عهده دارد، دارند به باد فنا می دهند، به چه قیمتی؟ با کدام منفعت طلبی گروهی و یا شخصی؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری