کد خبر 139653

آمادگی بانک مسکن برای کاهش سود وام به ۹ درصد

پرداخت تسهیلات خریدمسکن ۹۱ درصدافزایش یافت

مدیرعامل بانک مسکن از آمادگی این بانک برای کاهش سود تسهیلات از ۱۱ درصد به ۹ درصد خبرداد و گفت: این بانک آمادگی دارد به تبع کاهش سود سپرده های بانکی، سود تسهیلات خود را از ۱۱درصد به ۹ درصد کاهش دهد.

محمد هاشم بت شکن شامگاه سه شنبه در نشست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه افزود: در چهار ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تسهیلات مشارکت مدنی این بانک 91 درصد و تسهیلات خرید مسکن 61 درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت ، سرجمع پرداخت تسهیلات مسکن در این بانک در این مدت 75 درصد رشد داشته است.

وی با بیان این که در این مدت 400 هزار تسهیلات فروش اقساطی و 100 هزار تسهیلات ساخت مسکن پرداخت شده ، گفت: مجموع پرداخت تسهیلات برای واحدهای مشارکت مدنی از نظر تعداد که شعب این بانک در سراسر کشور برای ساخت مسکن پرداخت کرده اند ، 44 درصد رشد داشته است.

بت شکن گفت: بانک مسکن پرداخت 100 هزار تسهیلات برای بافت فرسوده شهری را در دستور کار خود قرار داده است. سال گذشته موفق شدیم برای 55 هزار واحد تسهیلات پرداخت کنیم، اما تاکنون یارانه 2 هزار میلیارد ریالی آن (200 میلیارد تومان) به بانک پرداخت نشده است.

به گفته مدیرعامل بانک مسکن، اگر قرار است این یارانه به بانک مسکن پرداخت نشود اجازه دهند تمام حساب های وزارت راه و شهرسازی و سازمان های تابعه آن در این بانک متمرکز شود تا بتوانیم قیمت تمام شده منابع مالی خود را کاهش دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۶ ۴

  اینا که میگن سود 11 درصد چجوریه که باید n برابر برگردونیم؟؟؟؟

 • نیازمند
  ۴ ۱

  چرا سود تسهیلات اوراق رو هنوز 17.5 نگه داشتن؟ که با هزینه خرید اوراق بایستی تقریبا 25.5 درصد سود برای اقساط 60 ماهه پرداخت بشه.

 • آرش
  ۴ ۲

  متاسفانه بايد گفت سود تسهيلات 11 درصدي به هيچ وجه حقيقت نداره و خلاف واقع است.... دوستان ميتونن مقاله ## چگونه در بانک‌هاي کشور بهره ٢٢‌درصدي حدود ٤ برابر مي‌شود؟# # رو تو گوگل سرچ كنن و بخونن ...

 • ناشناس
  ۳ ۴

  بخش مسکن کاملا در رکود به سر میبرد و قالب تسهیلات پرداختی بانک مسکن بصورت تکمیلی بوده، یعنی کسی صاحب آپارتمان میباشد و دارای تسهیلات 20 میلیونی، حالا که مبلغ تسهیلات افزایش پیدا کرده به علت بی پولی و رکود و گرفتاری30 میلیون وام تکمیلی رو از محل اوراق 6 میلیون میخره و 17.5 درصد هم سود سالینه میده و پولشو میزنه به یه زخمی مثل هزینه های بیمارستان، جهیزیه و ... ، و کسی نمیاد آپارتمان جدید بخره چون واجب نیست خیلی مثل بیمارستان