اسرار زیبایی؛ پوستی درخشان با خاکشیر + روش مصرف

تنها خاصیت خاکشیر، برای رفع عطش نیست و دارای فواید بسیاری مانند کمک به دفع سنگ کلیه، بهبود برخی از اختلال‌های پوستی و درمان اسهال نیز هست.

اسرار زیبایی؛ پوستی درخشان با خاکشیر + روش مصرف

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ پوستی درخشان با خاکشیر را امتحان کنید و در برنامه روزانه‌تان قرار دهید. خاکشیر علاوه بر فوایدی که برای رفع عطش و تشنگی دارد، برای ازبین‌بردن جوش و لک‌های پوستی و درمان شوره سر نیز بسیار مفید است.

خاکشیر علاوه بر پروتئین دارای گلوکز، آهن، پتاسیم، کلسیم، سدیم، منیزیم و … است که هرکدام به طریقی برای بدن مفید هستند.

 رفع جوش

جوش صورت مشکلی رایج در پوست است که به‌ویژه روی صورت موجب کمبود اعتمادبه‌نفس در برخی افراد می‌شود. برای درمان جوش، کافی است خاکشیر را با برخی از عرق‌های گیاهی طبیعی مخلوط نمایید.۲ قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک استکان عرق شاه‌تره، عرق کاسنی و عرق به‌خوبی ترکیب کنید.

نوشیدن این ترکیب علاوه بر ازبین‌بردن جوش‌های صورت، در رفع گرفتگی صدا نیز موثر است. این نوشیدنی را در طول ۳ الی ۴ هفته به طور روزانه استفاده کنید تا تغییرات ناشی از خاکشیر روی جوش صورت و بهبود پوست خود را مشاهده نمایید. به موهای خود اهمیت بدهید و موهای خود را در خانه هایلایت کنید.

خاکشیر

ازبین‌بردن آکنه و لک صورت

لک صورت یکی از مشکلات پوستی است که از زیبایی چهره کم می‌کند. خاکشیر یکی از درمان‌های طبیعی برای رفع لک‌های پوستی است. به همین منظور ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر پاک‌کرده را با ترنجبین صاف شده ترکیب کنید.

البته ترنجبین را باید به مدت ۵ ساعت در آب خیس کنید. افرادی که از این ترکیب همراه با آب به‌عنوان نوشیدنی به‌صورت روزانه و مستمر به مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی شاهد روشنی پوست و ازبین‌رفتن کک‌های صورت و پوست خود می‌شوند. این نوشیدنی برای درمان پسوریازیس نیز موثر است.

منبع: deltapayam
ارسال نظر
ارسال نظر