ایجاد مانع در مسیر آب‌رسانی با آتش زدن لوله‌ها!

فرماندار شهرستان کلاله آتش زدن لوله‌های پلی‌اتیلن طرح آبرسانی به شهر کلاله توسط افراد ناشناس را تأیید کرد.

ایجاد مانع در مسیر آب‌رسانی با آتش زدن لوله‌ها!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فرماندار شهرستان کلاله ظهر امروز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تأیید آتش زدن لوله‌های پلی‌اتیلن طرح آبرسانی به شهر کلاله، اظهار کرد: ساعات بامداد روز پنج شنبه لوله‌های انتقال این پروژه به قطر ۳۵۵ توسط افراد ناشناس در آتش سوخت.

فرهاد شیبک با بیان اینکه پس از وقوع این حادثه همان لحظات اولیه از محل مذکور بازدید به عمل آمد و با پیمانکار پروژه در خصوص میزان خسارت وارده گفت‌وگو شد، ادامه داد: رسیدگی به موضوع از طرف مراجع ذیربط به صورت ویژه در دستور کار بررسی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام شنیع توسط فرد یا افرادی در این شرایط بحرانی که مانع رسیدن «آب» برای مردم هستند، نوعی خیانت نابخشودنی است، خاطرنشان کرد: قطع به یقین این فرد یا افراد شناسایی خواهند شد و با عاملین این واقعه به شدت برخورد می‌شود.

فرماندار کلاله با اشاره به اینکه همه تلاش خود را معطوف و متمرکز بر تسریع روند اجرای پروژه‌های آب‌رسانی کرده‌ایم تا بتوانیم اقدامات شاخص و خوبی یرای رفع تنش آبی انجام دهیم، افزود: در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مبلغ ۵۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جهت تکمیل طرح آبرسانی و رفع تنش آبی شهر کلاله به حساب آب منطقه‌ای استان واریز شده است.

وی طرح آبرسانی شهر کلاله شامل تجهیز و تکمیل چندین حلقه چاه، ساخت مخزن ۲ هزار متر مکعبی و خط انتقال وایستگاه پمپاژ است، تصریح کرد: در صورت تکمیل پروژه‌های آبرسانی، بحران آبی شهرستان تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در این آتش سوزی عمدی، ۸ لوله ۱۲ متری کاملاً از بین رفته و ۱۶ لوله نیمه سوخته و ۱۴ لوله ۱۲ متری سالم است.

گفتنی است، در اوج بحران خشکسالی و کم آبی سال گذشته در استان گلستان و کلاله آبرسانی به حدود ۱۲ روستا در شهرستان به صورت سیار و از طریق تانکر انجام می‌شد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر
ارسال نظر